Wyzdrowiało 96 proc. górników KWK Jankowice. PGG przedstawiła strategię dalszego działania
Polska Grupa Górnicza przedstawiła związkom plan na kolejne miesiące. Plan zakłada m. in. zachowanie pięciodniowego tygodnia pracy, określa poziom produkcji oraz inwestycji i robót przygotowawczych. Przedstawiono również informację o oszczędnościach.
Podczas roboczego spotkania ze stroną społeczną, które odbyło się we wtorek 30 czerwca w Katowicach, zarząd Polskiej Grupy Górniczej S.A. przedstawił założenia planu operacyjnego na trzeci kwartał 2020 r. Zakłada on m. in. utrzymanie pięciodniowego tygodnia pracy we wszystkich kopalniach Polskiej Grupy Górniczej S.A. oraz utrzymanie poziomu produkcji, robót przygotowawczych i inwestycji pozwalających na bezpieczne funkcjonowanie spółki.
- Kryzys gospodarczy na fali pandemii koronawirusa skutkuje zmniejszeniem się zapotrzebowania na energię. Sytuacja jest wybitnie dynamiczna, a spółka reaguje na wszystkie informacje płynące z rynku. Zachowujemy elastyczność, a najważniejszym naszym obecnym celem jest funkcjonowanie do końca tego roku w taki sposób, aby jednocześnie móc przygotować się do zwiększenia aktywności gospodarczej w czasach, gdy skutki pandemii zaczną mijać na rynkach – ocenił Tomasz Rogala, prezes PGG S.A.
Na wtorkowym spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych omówiono efekty zapobiegania pandemii Covid-19. Epidemia w Polskiej Grupie Górniczej S.A. wygasa, a fala dotychczasowych zagrożeń została opanowana. Według stanu na ostatni dzień czerwca tego roku w Polskiej Grupie Górniczej wyzdrowiało już 82 proc. pracowników.
Stuprocentowy wskaźnik ozdrowień odnotowały ruchy wydobywcze Pokój i Wesoła oraz Zakład Produkcji Ekopaliwa w Woli i spółka zależna Centrum Logistyki Materiałowej PGG. W wielu oddziałach PGG S.A. odsetek ozdrowieńców zbliża się do stu procent, np. w kopalni Sośnica wynosi 99 proc., w kopalni Murcki-Staszic i w Ruchu Jankowice kopalni ROW - 96 proc.
Kluczowe znaczenie w opanowaniu rozprzestrzeniania się pandemii w kopalniach miały masowe badania przesiewowe, rozpoczęte na początku maja na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Łącznie wśród pracowników Polskiej Grupy Górniczej pobranych i przebadanych w laboratoriach zostało 50335 próbek materiału biologicznego z dróg oddechowych. W Polsce masowość tych badań w pojedynczej firmie sektora przemysłowego jest ewenementem na skalę Unii Europejskiej.
(acz)
Jak można wyzdrowieć jak nie jest się chorym ? To, że u kogoś test pokazał pozytywny wynik , nie oznacza że jest chory. U mnie właśnie taki był wynik testu , a nie miałem nawet 1-go dnia jakichkolwiek objawów. Siedzę razem z rodziną czwarty tydzień w izolacji , robili nam po 24 dniach testy , wszyscy oczywiście negatywni, a policja znowu przyjechała z kontrolą ,bo ponoć dostali z Sanepidu informację o przedłużeniu izolacji o następny tydzień. Do nas Sanepid nie wysłał żadnej informacji o kontynuacji izolacji . Burdel i jeszcze raz burdel . Przez ten czas nikt nie interesuje się co dzieje się z człowiekiem. Samemu trzeba załatwiać wolne w pracy , prosić o przyspieszenie następnych wymazów. Mam tego już dość . Parę dni temu zmarła mi matka. Nie mogłem nawet być na pogrzebie , bo zamknęli zdrowego chłopa na miesiąc w domu. Propaganda sukcesu w walce z Covid'em w górnictwie jest niepojęta. PO PROSTU JEDNA WIELKA ŚCIEMA.