Pomoc w odszkodowaniu. Jak uzyskać wysokie odszkodowanie?
Odszkodowanie można określić jako pewnego rodzaju świadczenie, wypłacone na rzecz osoby poszkodowanej oraz ponoszącej szkodę o charakterze majątkowym lub niemajątkowym. Innymi słowy, jest to finansowa rekompensata za naruszone zdrowie, dobra czy interesy. Wielkość kompensaty zależy od rozmiaru szkód i stanowi pokrycie nie tylko jej rzeczywistych skutków, ale również utraconych korzyści. W specjalistycznej nomenklaturze funkcjonuje niezwykle ważne pojęcie odpowiedzialności odszkodowawczej. Może ona opierać się na zasadzie słuszności, ryzyka lub winy.
- Kto może ubiegać się o uzyskanie odszkodowania?
- Odszkodowanie – jak uzyskać?
- Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek przy pracy?
- Kancelaria odszkodowawcza – czy warto skorzystać?
W dalszej części tekstu wymieniono rodzaje obowiązujących odszkodowań, wyjaśniono, w jaki sposób można je uzyskać, a także wskazano sytuacje, kiedy warto skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej.
Kto może ubiegać się o uzyskanie odszkodowania?
Kiedy doszło do nieszczęśliwego wypadku na drodze lub w miejscu pracy, osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o wypłatę pieniędzy. Jeśli chodzi o odszkodowania pomoc w takich przypadkach jest rekompensatą poniesionych strat materialnych oraz uszczerbku na zdrowiu. O przyznanie świadczenia można się starać także w przypadku:
- wypadku komunikacyjnego – odszkodowanie przysługuje uczestnikowi kolizji, o ile nie był sprawcą zdarzenia, świadczenie obejmuje także szkody na pojeździe,
- uszczerbku na zdrowiu – złamania, stłuczenia, poparzenia, odmrożenia, zaburzenia psychiczne, naderwania ścięgien,
- wypadku w pracy - pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań w tym przypadku należy do zadań pracodawcy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
- błędu medycznego – zawinionego postępowania ratownika medycznego, położnej, pielęgniarek, lekarzy, farmaceutów.
W przypadku wystąpienia trudności z uzyskaniem odszkodowania warto zgłosić się profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej, która udzieli pomocy od strony prawnej oraz formalnej.
Odszkodowanie – jak uzyskać?
Wiedząc już, czym są świadczenia wypłacane na rzecz osoby poszkodowanej, warto wiedzieć, jak odzyskać odszkodowanie, będące rekompensatą poniesionych szkód.
Wniosek pisemny należy złożyć u swojego ubezpieczyciela, załączając odpowiednie pisma oraz rachunki, stanowiące niezbity dowód poniesionych strat materialnych lub pogorszenia się stanu zdrowia. Dokumenty te są również podstawą do ustalenia wysokości kwoty odszkodowania.
Ubezpieczyciel samodzielnie określa kwotę świadczenia należną osobie poszkodowanej, ponieważ dysponuje on do tego odpowiednią wiedzą oraz narzędziami. Jeżeli istnieją podejrzenia, że została ona zaniżona, poszkodowanemu przysługuje pomoc przy odszkodowaniach, udzielana przez pracowników profesjonalnej kancelarii. Wystarczy zgłosić się do jednej z wielu placówek.
O uzyskanie odszkodowania osoba poszkodowana może ubiegać się natychmiast po wystąpieniu zdarzenia, w wyniku którego poniosła szkody materialne lub niematerialne, aż do momentu, kiedy mija termin przedawnienia, określony przez ubezpieczyciela.
Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek przy pracy?
Zgodnie z kodeksem pracy pomoc w odszkodowaniach, które są rekompensatą chorób zawodowych oraz wypadków w miejscu pracy, może mieć formę:
- zasiłku chorobowego – przysługuje tylko ubezpieczonym pracownikom,
- zasiłku wyrównawczego – dla pracowników, których wynagrodzenie zmniejszyło się na skutek uszczerbku na zdrowiu,
- świadczenia rehabilitacyjnego – dla pracowników, którzy nie mogą już przyjmować zasiłku chorobowego, a rehabilitacja jest szansą na ich powrót do zdrowia,
- jednorazowego odszkodowania – dla pracowników, którzy ponieśli długotrwały lub stały uszczerbek na zdrowiu w miejscu pracy,
- dodatku pielęgnacyjnego,
- renty z tytułu niezdolności do pracy,
- renty szkoleniowej.
Według obowiązujących przepisów prawa osobie poszkodowanej w miejscu pracy przysługuje dodatkowa kompensata od pracodawcy.
Odszkodowanie przysługuje również rodzinie osoby zmarłej w postaci świadczenia jednorazowego, renty rodzinnej lub dodatku do renty rodzinnej.
Kancelaria odszkodowawcza – czy warto skorzystać?
Profesjonalna kancelaria odszkodowawcza świadczy osobom poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach i zdarzeniach skuteczną pomoc w odszkodowaniu, będącym zadośćuczynieniem poniesionych strat materialnych lub niematerialnych.
Pracownicy kancelarii informują klientów, jak uzyskać odszkodowanie oraz jakie dokumenty należy dostarczyć do ubezpieczyciela. Zgłaszają się do nich osoby poszkodowane, które chcą zweryfikować, czy wysokość otrzymanego świadczenia nie została zaniżona.
Pomoc przy odszkodowaniach udzielana jest osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i rolniczych, w wyniku błędów lekarskich, a także w miejscu pracy. Mogą oni liczyć na kompleksowe wsparcie od strony prawnej i formalnej. Pracownicy w imieniu poszkodowanego zgłoszą roszczenie odszkodowania do odpowiedniego zakładu ubezpieczeń oraz pomogą klientowi skompletować całą niezbędną dokumentację, np. pisma, zdjęcia, rachunki.
Odszkodowania Kompensja
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.
Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/
Materiał zewnętrzny