Sąd zatwierdził układ Rafako Engineering z wierzycielami
Postępowanie układowe to pierwszy etap restrukturyzacji Rafako Engineering. Grupa Rafako przygotowuje spółkę do pozyskania inwestora zewnętrznego.
Sąd Rejonowy w Gliwicach wydał postanowienie o zatwierdzeniu układu w Rafako Engineering sp. z o.o. w ramach prowadzonego w spółce uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego.
Przypomnijmy, 18 lutego 2021 r. wierzyciele Rafako Engineering sp. z o.o. zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za zawarciem układu i kontynuowaniem działalności spółki. Wynik głosowania potwierdził nadzorca układu, który stwierdził przyjęcie układu a spółka złożyła w sądzie wniosek o zatwierdzenie układu. Postanowieniem z 3 marca 2021 roku Sąd Rejonowy w Gliwicach (XII Wydział Gospodarczy) postanowił zatwierdzić układ przyjęty przez wierzycieli spółki.
- To bardzo dobra wiadomość dla spółki i jej pracowników oraz kontrahentów. Także dla naszych wierzycieli. Kiedy postanowienie sądu się uprawomocni, wejdziemy w etap odzyskiwania naszej pozycji na rynku i pozyskiwania nowych zleceń – powiedział Łukasz Hołubowski, prezes zarządu Rafako Engineering.
Rafako Engineering działa na rynku ropy i gazu ziemnego, a także serwisu urządzeń elektroenergetycznych. - Przejęliśmy pełne referencje wraz z zespołem po PBG Oil & Gas, a wraz z realizowanymi wspólnie z Rafako S.A. kontraktami w zakresie budownictwa energetycznego posiadamy unikalne na rynku polskim kompetencje oraz zespół ludzi z wieloletnim doświadczeniem. Zamierzamy to wykorzystać i zaistnieć na rynku, gdzie dziś wiele zleceń zdobywają firmy zagraniczne – dodał prezes Hołubowski.
- Postępowanie układowe to pierwszy etap restrukturyzacji spółki i zdefiniowana od nowa jej modelu biznesowego. Wspólnie z Grupą Rafako porządkujemy sytuację w spółce, w celu przygotowania jej do pozyskania inwestora zewnętrznego – poinformował Marcin Jankowski, wiceprezes zarządu Rafako Engineering.
Rafako Engineering istnieje od 2007 roku. Spółka realizowała wiele dużych projektów w segmencie ropy i gazu oraz budownictwa energetycznego. Ostatnio była odpowiedzialna za rozruch nowego bloku 910 MW w Jaworznie, a obecnie zajmuje się m.in. pracami serwisowymi na tym projekcie. Prace rozruchowe obiektów energetycznych i serwisowanie ich, w tym regeneracja katalizatorów, będą obok segmentu ropy i gazu, główną linią biznesową Rafako Engineering.
źródło: Rafako, oprac. ż