Jaki blat do białej kuchni?
Marzysz o nowoczesnej, zaaranżowanej w minimalistyczny sposób białej kuchni? Podpowiadamy, jaki blat dobrać do takiego wnętrza.
Zaaranżowana w bieli kuchnia przywodzi na myśl nowoczesną, estetykę, świeżość i minimalizm. Aby wyglądała naprawdę dobrze, warto w przemyślany sposób dobrać każdy jej element. Jednym z najważniejszych jest z pewnością blat.
Komponują kuchnię w jasnej tonacji, możesz wybrać blat w kolorze białym, drewniany lub ten o kontrastowej barwie. Które rozwiązanie okaże się najlepsze?
Myśląc o połączeniu białej kuchni z białym blatem, można odnieść wrażenie, że taka mieszanka będzie wyglądała nudno i nijako. Na szczęście, to tylko pozory. Tworząc takie wnętrze, osiągniesz nowoczesny, minimalistyczny i… siec sterylny efekt. Zwiększysz także optycznie przestrzeń i skutecznie ją rozświetlisz.
Biała kuchnia z białym blatem to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz utrzymać w mieszkaniu nowoczesną stylistykę. Bardzo ważne jest więc, aby pozostałe pomieszczenia także do niej nawiązywały. Takie połączenie sprawdzi się także w niewielkich i kiepsko doświetlonych kuchniach.
Rada: jeśli obawiasz się efektu „sterylności” przełam biel drewnianymi lub kolorowymi dodatkami. Dzięki temu wnętrze stanie się mniej estetyczne.
Biała kuchnia z drewnianym blatem
Biała kuchnia + drewniany blat to popularne połączenie często spotykane w polskich domach. Kwintesencja stylu skandynawskiego wprowadzi do wnętrza prostotę, ciepło i przytulną atmosferę. Doskonałym dodatkiem do białej kuchni z drewnianym blatem będą rośliny doniczkowe i kolorowe dodatki.
Rada: w zależności od tego, jakie proporcje zachowasz i jaki rodzaj drewna wybierzesz, osiągniesz efekt niewymuszonej, lekko ascetycznej prostoty, lub naturalnego, żywego ciepła.
Biała kuchnia i blat w kontrastowym kolorze
Alternatywą dla białego blatu jest ten w kontraktowym do bieli kolorze — np. czarni. Takie połączenie pasuje przede wszystkim do wnętrz w stylu glamour — nietuzinkowych i oryginalnych. Dobrym dodatkiem do obu barw będą drewniane elementy oraz świeża zieleń. Zestawienie bieli z innym kontrastowym kolorem, np. intensywną czerwienią czy pomarańczą może być jednak bardzo ryzykowne. Aby taka kompozycja okazała się sukcesem, należy zachować umiar. Zbyt duży kolorystyczny miszmasz spowoduje chaos i sprawi, że przebywanie w pomieszczeniu nie będzie przyjemne.a
Rada: jeśli chcesz w nietuzinkowy sposób połączyć barwy, poproś o pomoc doświadczonego specjalistę. Stworzenie takiej aranżacji wymaga bowiem dużego wyczucia.
Materiał zewnętrzny