Piotr Masłowski zwrócił uwagę na problem narkotyków i alkoholu podczas obrad Rady Miasta
Już od jakiegoś czasu w Rybniku mówi się o problemach z używkami. Szczególnie rzuca się w oczy problem narkomanii. Mieszkańcy apelują, że nie czują się bezpiecznie. Rybniccy radni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.
Piotr Masłowski zwrócił uwagę na problem narkotyków i alkoholu podczas obrad Rady Miasta
Alkohol w dużych ilościach nie jest czymś dobrym. Nie mówiąc już o narkotykach, które choć zakazane, cieszą się coraz większą popularnością w Rybniku. Nie tylko wśród młodych. Problem substancji odurzających staje się w mieście coraz bardziej widoczny. Rybniccy radni postanowili, że pora temu zaradzić dla dobra miasta i mieszkańców.
Na ostatnich obradach, które odbyły się 18 listopada, poruszono temat przyjęcia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na 2022 rok.
Na co szczególnie pragnę zwrócić uwagę, mamy taką sytuację, że trochę spada ilość punktów, w których się sprzedaje alkohol, natomiast sama ilość sprzedawanego alkoholu nie spada i kupuje się go częściej w marketach – tłumaczy Piotr Masłowski – zaskakujące może być to, że spada sprzedaż piwa, a rośnie sprzedaż napojów wysokoalkoholowych. Zwiększa nam się też ilość osób wywożonych do izby wytrzeźwień do Chorzowa – mówi – Natomiast obserwujemy takie zjawisko, że część osób notorycznie wraca z tej izby wytrzeźwień, czyli jest grupa ludzi, u których ten problem pogłębia się – wyjaśnia zastępca prezydenta.
Co miasto zamierza z tym zrobić?
Oczywiście najważniejszą kwestią dla mieszkańców jest to, jak miasto ma zamiar rozwiązać przedstawione problemy, jakie działania zaplanowano. Zastępca prezydenta poruszył ten temat podczas czwartkowej sesji.
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych trochę będzie rozbudowywała poradnictwo, które prowadzi Miejska Komenda Policji. Wpisała się w program tym, że chcą samodzielnie prowadzić pogadanki w szkołach. Poza tym, wpisaliśmy do programu dom dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży, bo część matek, które się tam pojawiają, również mogą mieć takie problemy, a taki zapis pozwoli nam współfinansować tą instytucję z korkowego – dodaje Masłowski. Korkowe to opłata za alkohol.
Podczas głosowania za Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na 2022 rok 21 osób zagłosowało "za", jedna była przeciw, a trzy wstrzymały się od głosu.
Teraz pozostaje nam jedynie czekać na efekty działań przedstawionych przez Piotra Masłowskiego.
Ludzie
Senator
Gdyby Autor artykułu przed publikacją przeczytał uważnie nagłówek, może zauważyłby jego brzmienie
dokładnie najsztub zabił na pasach, durczok, któy juz zakoncyl zywot jezdzil pijany, u kuczerki trzeba bylo czekac na magiczne 0,49... moze debata o alkoholikach posrod dziennikarzy i pseudoelit...
A co na to Pan K 0,49? Przykład idzie z góry!