Wolontariat dla WOŚP – jak to wygląda w tym roku?
Finał Wielkiej Okriestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej! Chcesz dowiedzieć się, jak to będzie wyglądało w tym roku?
Wolontariat dla WOŚP – jak to wygląda w tym roku?
Dzieci, młodzież i dorośli w całej Polsce uwielbiają ten dzień, gdy nadchodzi finał Wielkiej Orkiestry Świętecznej Pomocy. Bycie wolontariuszem to nie tylko satysfakcja z tego, że przyczyniamy się do akcji charytatywnej, ale również świetna zabawa. Tego dnia możemy poznać wiele nowych osób, które, podobnie jak my, są wolonatriuszami dla WOŚP.
Kilka sposobów na kwestowanie
Każdy z nas jest w stanie sięgnąć pamięcią i przypomnieć sobie, że raz do roku na ulicach naszych miast możemy spotkać wolonatriuszy z puszkami, zbierających na WOŚP. Jest to najpopularniejsza forma kwestowania, jednak nie jedyna.
Prócz tradycyjnego zbierania do puszki, zarejstrowany wolontariusz może zbierać pieniądze do wirtualnej skarbonki. Jest to świetna opcja dla osób, które nie chcą lub nie mają możliwość, by wyjść z domu. Zarówno metodę stanardową, jak i kwestowanie online można ze sobą połączyć i kwestować jednocześnie na dwa sposoby.
Jak zostać wolontariuszem?
To bardzo proste! Najpierw wybierz metodę kwestowania, a następnie zgłoś się do sztabu w twoim mieście. Tam otrzymasz wszystkie niezbędne dokumenty do podpisania. Możesz również założyć konto online. By dowiedzieć się, gdzie w twoim mieście znajdziesz sztab Orkiestry, wystarczy wejść na stronę https://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy.
Kto może kwestować?
Dosłownie każdy może zostać wolonatriuszem WOŚP! Starszy, młodszy, kobieta, mężczyzna – to nie ma najmniejszego znaczenia. Należy jednak pamiętać, że osoby niepełnoletnie muszą zgłosić się do sztabu wraz z opiekunem prawnym, a osoby poniżej 16 roku życia muszą kwestować z kimś dorosłym – mamą, tatą, siostrą, bratem – wybór należy do ciebie.
Gdzie i kiedy?
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra dla polaków 30 stycznia 2022. Nie przegap tego!