Koniec wahadła na DK 45 w Rudniku, czyli postępy w budowie drogi Racibórz - Pszczyna
23 grudnia zlikwidowana zostanie sygnalizacja wahadłowa w obszarze ronda na DK 45 w miejscowości Rudnik - informuje firma Strabag Infrastruktura Południe, wykonawca drogi Racibórz - Pszczyna.
- Ruch na skrzyżowaniu odbywać się będzie zgodnie z docelową organizacją ruchu. Przypominamy, iż wjazd na obwodnicę nadal jest zamknięty do czasu zakończenia robót i ostatecznego odbioru zadania - czytamy w komunikacie, który udostępnił raciborski magistrat.
Kolejny etap drogi Racibórz - Pszczyna
Przypomnijmy, tzw. raciborski fragment drogi Racibórz - Pszczyna zaczyna się od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 w Rudniku i kończy w rejonie skrzyżowania ulic Piaskowej i Rybnickiej w Raciborzu. Droga powstaje na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Koszt budowy odcinka o długości 7,8 km wynosi 296 mln zł. Za realizację inwestycji odpowiada firma Strabag. Droga powinna zostać wykonana do 28 lutego 2022 r.
Na odcinku od Rudnika (DK 45) do węzła z ul. Rudzką (DW 919) droga będzie jednojezdniowa, a na odcinku od ul. Rudzkiej do Rybnickiej (DW 935) będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Droga odciąży ruch w centrum Raciborza, przez co nazywana jest obwodnicą miasta.
Co jeszcze trzeba zrobić?
Regionalna Droga Racibórz - Pszczyna będzie kompletna, gdy oprócz raciborskiego odcinka powstaną jeszcze jej kolejne etapy, tj. fragmenty z Rybnika do Rydutłów, z Rydułtów do Kornowaca oraz z Kornowaca do Raciborza (tutaj problemem jest "kolizja" z nieczynną linią kolejową, więcej informacji na ten temat w artykułach poniżej).
Wielki remont
Niezależnie od budowy raciborskiego odcinka drogi Racibórz - Pszczyna, w powiecie raciborskim realizowany jest kompleksowy remont znacznego fragmentu DW 935 na odcinku od mostu na kanale Ulgi do Rzuchowa. Ta inwestycja również jest realizowana na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Firma Drog-Bud wygrała przetarg na przebudowę DW 935 od kanału Ulga w Raciborzu do skrzyżowania z DW 933 w Rzuchowie. Koszt przedsięwzięcia to prawie 92 mln zł. Inwestycja powinna zostać zakończona 1 marca 2022 r.
Zobacz również: