Cięcie plazmowe: świetna, uniwersalna metoda obróbki tworzyw. Oto TOP5 zalet tej metody!
Do obróbki tworzyw można dzisiaj wybrać jedną z wielu metod. Do najczęściej stosowanych należy cięcie plazmowe. Dlaczego właśnie plazma do stali i innych metali jest tak chętnie wykorzystywana w przemyśle? Okazuje się, że technologia ta posiada szereg zalet. Przyjrzyjmy się tym najważniejszym.
Uniwersalne cięcie plazmowe metali
Jednym z najważniejszych atutów cechujących cięcie metalu plazmą jest uniwersalność. Dotyczy ona nie tylko możliwości obróbki wielu różnych tworzyw. W tym przypadku to również szeroki zakres grubości materiału, z jakim maszyna może pracować. Cięcie metalu plazmą daje doskonałe efekty bez względu na grubość budulca, z jakim pracujemy.
Chcąc przeprowadzić efektywne cięcie plazmowe, należy wyposażyć się w profesjonalny sprzęt od sprawdzonych dostawców, takich jak Eckert. Tylko nowoczesne urządzenie o dużej mocy jest w stanie poradzić sobie z najgrubszymi materiałami.
Plazma do cięcia stali, czyli doskonała jakość krawędzi
Istnieje wiele metod skutecznej obróbki materiałów, w tym również tworzyw metalowych. Niestety, ale częstym problemem jest pozostawianie po obróbce bardzo nierównych krawędzi. Konsekwencją jest konieczność przeprowadzania dodatkowych prac z tworzywem. Plazma do cięcia stali to skuteczny sposób na uzyskanie niemal idealnie gładkich krawędzi. Punktowe oddziaływanie sprawia, że po wykonaniu zabiegu element jest od razu gotowy do użycia, prezentując się bardzo estetycznie.
Tanie cięcie metali plazmą
Obróbka metalu powinna być przede wszystkim efektywna i zapewniać wysoką jakość materiału. Jednak nie ma wątpliwości, że koszt również odgrywa dużą rolę. Cięcie plazmowe należy uznać za tani sposób na obróbkę metalu.
Co więcej, również samo cięcie plazmą nie generuje wysokich kosztów — zwłaszcza jeśli przyrównać je do innych dostępnych na rynku metod. Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, że koszt zakupu i eksploatacji w dużej mierze jest zależny od jakości sprzętu. Pewne znaczenie ma również wybór odpowiedniego gazu plazmowego.
Szybkie cięcie plazmowe
W branży przemysłowej czas ma ogromne znaczenie. Im szybciej przeprowadza się poszczególne czynności, tym wyższe zyski osiągnie nasza działalność. Właśnie dlatego każda firma, która chce się rozwijać, poszukuje jak najszybszych metod obróbki materiałów.
Jak wypada pod tym względem cięcie plazmowe? Okazuje się, że jest to jedna z najszybszych metod obróbki tworzyw metalowych. W odpowiednich warunkach cięcie z wykorzystaniem tej metody może być nawet 5-krotnie szybsze niż przy użyciu przecinarki tlenowej.
Gaz plazmowy: czy to gwarancja dobrych efektów nawet w trudnych warunkach?
Przeszkodą na drodze do efektywnej obróbki materiałów mogą być niesprzyjające warunki otoczenia. Czynniki atmosferyczne czy zanieczyszczenia to najczęściej spotykane problemy. Czy cięcie plazmowe jest możliwe w wymagających warunkach?
Istnieją w tej kwestii pewne ograniczenia, jeśli chodzi o zastosowanie plazmy do cięcia stali i innych metali. W bardzo niesprzyjających warunkach cięcie metalu plazmą może być utrudnione, jednak w zdecydowanej większości scenariuszy plazma radzi sobie doskonale. Wszystko dzięki tzw. gazowi plazmowemu. Tworzy on barierę ochronną dla łuku plazmowego, zapobiegając jego przerwaniu.
Wymienione zalety tej metody cięcia tworzyw powinny wystarczyć do przekonania się o atrakcyjności tego rozwiązania. Jednak tak naprawdę to dopiero początek długiej listy plusów plazmy do cięcia metalu. Warto dokładnie zapoznać się z tą technologią i jak najszybciej wdrożyć ją w swoim przedsiębiorstwie.
Materiał zewnętrzny