Konferansjer na firmowe eventy: oto 5 powodów, dla których warto skorzystać z usług zawodowca
Jeśli chcemy, aby firmowy event odpowiadał jakością randze naszego przedsiębiorstwa, to nie może zabraknąć na nim profesjonalnego konferansjera. Specjalista ten poprowadzi galę w sposób, dopasowany do tone of voice marki i stanie się jej ambasadorem, biorąc na swoje barki część całego show. Oto 5 powodów, dla których warto skorzystać z usług zawodowca.
Konferansjer na imprezy firmowe
Jeśli zależy nam na prestiżu naszego wydarzenia, to warto przekazać prowadzenie imprezy firmowej w ręce profesjonalisty; osoby, która nie tylko przywita gości, przedstawi ich publiczności czy opowie anegdotę, ale także nawiąże kontakt z widownią, skróci dystans pomiędzy uczestnikami a prelegentami, przygotuje scenariusz imprezy oraz wesprze swoim doświadczeniem zespół organizujący show. Dlaczego to takie ważne?
Oto 5 argumentów przemawiających za współpracą z profesjonalistą:
- Doświadczenie – wielu profesjonalnych konferansjerów zaczynało swoją karierę od pracy w radiu lub telewizji. Przykładowo konferansjer z kilkunastoletnim doświadczeniem Maciej Kautz, zaczynał swoją pracę jako dziennikarz. Dzięki temu mógł od strony praktycznej poznać proces przygotowań do różnego rodzaju wydarzeń. Zebrane doświadczenie pozwala na poprowadzenie eventu w sposób dopasowany do oczekiwań klienta, niezależnie, czy jest to impreza firmowa, czy konferencja online.
- Umiejętność reakcji na zdarzenia losowe – radzenie sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami to podstawa pracy w zawodzie konferansjera. Jeśli event prowadzi osoba, która już od lat działa w branży, to naprawdę trudno będzie ją czymś zaskoczyć. I nawet jeśli zabraknie prądu albo wysiądzie mikrofon, to dzięki współpracy z zawodowcem, możemy mieć pewność, że sytuacja zostanie szybko opanowana.
- Budowanie relacji – prowadzenie imprez firmowych to dla konferansjera codzienność. Gdy prowadzi on event, organizator ma czas na budowanie relacji z gośćmi. Mając pewność, że na scenie znajduje się sprawdzona osoba, która przyciąga uwagę zgromadzonych, możemy osobiście przywitać każdego z uczestników, zamienić z nim kilka zdań. Doskonale wiemy, że w biznesie relacje często są najważniejsze.
- Styl i elegancja – konferansjerzy wiedzą, jak powinni wyglądać, by być najlepszą wizytówką firmy, którą przecież w chwili wykonywania pracy reprezentują. Podstawą jest nienagannie dobrany garnitur i niesprawiająca kłopotów fryzura, ale to nie wszystko. Uśmiech, spojrzenie, ton głosu – każdy drobiazg ma wpływ na to, jak będzie odbierana jego osoba. Profesjonalista to po prostu styl i elegancja, której podczas tego typu wydarzeń potrzebujemy. To także dopasowany odpowiednio do sytuacji język. Jeśli współpracujemy z fachowcem, nie musimy obawiać się żadnego faux pax.
- Odpowiednie umiejętności – może okazać się, że nasza impreza wymaga od prowadzącego dodatkowych umiejętności lub posiadania wiedzy, która nie jest powszechna. Czasami konferansjer musi posługiwać się biegle kilkoma językami obcymi, innym razem musi umieć poprowadzić licytację albo konferencję online. Znalezienie takiej osoby wśród naszych pracowników może być trudne, dlatego lepiej zaufać komuś doświadczonemu spoza firmy.
Jaki powinien być konferansjer
Wiadomo, co robi konferansjer – pracuje z ludźmi, a więc, aby być dobrym konferansjerem, trzeba być osobą, która dobrze czuje się w towarzystwie innych i posiada szeroko rozumiane umiejętności interpersonalne. Trzeba też dbać o język, prezencję i mieć dużą swobodę pracy w nowych miejscach i z nowymi ludźmi. Nie każdy potrafi stanąć w świetle reflektorów i bez tremy rozpocząć występ. Dobry konferansjer musi więc łatwo odnajdować się w nowych sytuacjach, a także powinien umieć improwizować, gdy coś pójdzie nie po jego myśli.
Jak widać, jeśli planujemy dużą imprezę, dobrze jest zaangażować do współpracy osobę, która zajmuje się zawodowo prowadzeniem wydarzeń. Pomoże nam ona w wielu aspektach, zagwarantuje też profesjonalne podejście do całego eventu, co znacznie zwiększy prestiż imprezy, a tego przecież oczekujemy.
Materiał zewnętrzny