Jak stosować niejonowe nano srebro koloidalne?
Branża kosmetyczna jest poddawana wielu próbom – niewiele produktów wychodzi z nich zwycięsko i pozostaje na topie listy „must have” przez długi czas. Jednakże – istnieją klasyki, o których wartości można pisać wierszem. I to długim. Do tejże listy dołączyło niedawno niejonowe nano srebro koloidalne. Jakie wybrać i jak je prawidłowo stosować?
Czym jest nano srebro?
Niejonowe nano srebro koloidalne to wodny koloid cząsteczek srebra, cechujący się bardzo wysoką przyswajalnością. Ze względu na niejonową postać jest w pełni bezpieczny dla ludzi. Ma działanie ochronne – pomaga przy problemach skórnych, chroni przed pleśnią i grzybami, nadaje się do walki z egzemą, trądzikiem czy długotrwałym świądem. Mechanizm działania niejonowych cząsteczek srebra polega na zdolności do utleniania wirusów i bakterii poprzez mechanizm przyciągania przeciwstawnych ładunków i dezaktywacji enzymów w patogenach.
Jak stosować niejonowe nano srebro koloidalne?
W zależności od wybranego produktu sposób użycia może być doustny lub naskórny.
- Doustnie – stosowane jest jako środek przeciwbakteryjny i przeciwwirusowy. W dzisiejszych czasach coraz mniej popularny i wypierany przez koncerny farmaceutyczne.
- Naskórnie – miejsca zmienione należy spryskać rozpylonym nano srebrem, przetrzeć jałowym gazikiem lub okryć kompresem. W cięższych przypadkach nano srebro może być wylewane bezpośrednio na rany lub uszkodzenia skóry. Aby produkt działał prawidłowo, należy stosować go systematycznie oraz pozwolić na długotrwałe działanie, pozostawiając na skórze przez przynajmniej 30 minut. Przed użyciem nano srebra skórę należy umyć, zetrzeć makijaż oraz osuszyć. Po użyciu produktu nie należy nakładać żadnych kosmetyków, przez przynajmniej 30 minut.
Zalety i skutki uboczne
Srebro koloidalne wspomaga mikroflorę organizmu, niszczy bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby. Skutecznie oczyszcza i dezynfekuje, dzięki silnemu działaniu antyseptycznemu. Regularne stosowanie pozwala na łagodzenie podrażnień skóry, matowienie jej i ograniczenie przetłuszczania na podłożu nadmiernego wydzielania sebum. W okulistyce stosuje się je przy zmianach spojówek, w stomatologii – do płukania kanałów zębowych. Ostatnie badania wskazują, iż nanosrebro hamuje wydzielanie histaminy i łagodzi świąd w atopii i stanach alergicznych. Wgłębiając się w medycynę alternatywną, usłyszeć można również o poprawie libido, samopoczucia, ograniczeniu epizodów depresji i poprawie równowagi psychologicznej organizmu.
Oczywiście, srebro, jak każda inna substancja może wywoływać skutki uboczne – zwłaszcza stosowane w nadmiarze. Zdarza się słyszeć o alergii, srebrzycy lub neurotoksyczności, w większości wypadków dotyczy to jednak znacznego przekroczenia dawek leczniczych oraz srebra jonowego – nieprzystosowanego do stosowania doustnego.
Jakie srebro wybrać?
Ze względu na popularność marketingową – nano srebro ma aktualnie wielu konkurentów na rynku, w postaci produktów niekoniecznie dobrej jakości. W efekcie, wśród konsumentów, pojawia się wiele negatywnych opinii, kwestionujących skuteczność nano srebra. W przeciwieństwie do wielu produktów podobnych niejonowe nano srebro ma potwierdzoną medycznie skuteczność antyseptyczną i leczniczą. Nie można tego powiedzieć o srebrze jonowym, białkowym i innych marketingowych wytworach, naciągających konsumenta.
Materiał zewnętrzny