Najbogatszy Polak nie rezygnuje z planów inwestycji w Rafako. Podano nowy termin
Wejście w życie umowy inwestycyjnej jest uzależnione od spełnienia warunków przez Rafako. Spółka z Raciborza miała na to czas do końca czerwca. Później termin przedłużono do 29 lipca. A teraz przesunięto go na 15 września.
Kolejny termin
29 lipca Rafako, PBG i MS Galleon wyznaczyły nowy termin spełnienia warunków zawieszających zobowiązanie inwestora do nabycia pakietu kontrolnego akcji Rafako S.A. Ustalono, że będzie to 15 września 2022 r.
Spółka MS Galleon zamierza kupić pakiet 33,3% akcji Rafako S.A., który należy do PBG S.A. Wartość transakcji to 28,452 mln zł.
Co to za warunki?
Warunki zawieszające spełnienie umowy inwestycyjnej to 14 punktów. Część z nich Rafako udało się już wykonać, dotyczy to m.in.: synchronizacji bloku w Jaworznie, podpisania aneksu do umowy z JSW Koks S.A. na budowę bloku w Radlinie, czy zawarcia porozumienia z PGE GiEK S.A. Przed Rafako m.in. porozumienie z Gaz-Systemem S.A.
Atomowe plany Sołowowa
Michał Sołowow to najbogatszy polski przemysłowiec. Działa w sektorze chemicznym (koncern Synthos), podłóg drewnianych (Barlinek) i płytek ceramiki sanitarnej (Cersanit). Wartość jego majątku szacuje się na kwotę 27,3 mld zł (za: Forbes).
Spółka Synthos Green Energy (spółka-córka Synthosu, należącego do Michała Sołowowa) porozumiała się z GE-Hitachi, ZE PAK (Zygmunt Solorz) oraz Orlenem w sprawie budowy małych reaktorów jądrowych.
Tymczasem Rafako S.A. zawarło trzy umowy z międzynarodowymi podmiotami w sprawie partnerstwa przy realizacji polskiego programu atomowego.
Wszystkie najważniejsze wiadomości dotyczące Rafako, w tym spraw związanych z realizacją projektu Jaworzno, publikujemy pod tagiem: Rafako.