Co się dzieje z Zielonymi Płucami Ostroga? Minęło ponad pół roku, a tężni nie ma
Michał Kuliga - radny i ojciec sukcesu w Budżecie Obywatelskiem na 2022 rok z tężnią i małym parkiem dla Ostroga - zawnioskował u prezydenta Raciborza o raport z urzędniczych działań w sprawie realizacji projektu.
Włodarz przedstawił mu kalendarium aktywności magistratu dotyczących zadania. W marcu Miasto Racibórz zawarło z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu umowę na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów miejskich. Jej przedmiotem objęto opracowanie urbanistycznej koncepcji programowo – przestrzennej dla obszaru nieruchomości gminnej na Ostrogu, zlokalizowanej pomiędzy ulicami Królewska, Książęca i Elżbiety w Raciborzu.
Instytut Architektury PWSZ, w ramach zawartej z Miastem Racibórz umowy dostarczył i przedstawił podczas prezentacji zorganizowanej w Urzędzie Miasta, 8 zróżnicowanych koncepcji nowego sposobu zagospodarowania nieruchomości. Wszystkie koncepcje w swoich założeniach uwzględniły na wskazanym terenie lokalizację obiektu tężni. Autorkami i autorami zaprezentowanych rozwiązań koncepcyjnych sposobu nowego zagospodarowania terenu, przy współpracy kadry naukowej, byli studenci i studentki uczelni.
Po analizie i ocenie dostarczonych koncepcji, przeprowadzonych przez zespół przedstawicieli urzędu miasta, wybrano jedną najwyżej ocenioną koncepcję. Rekomendowano ją do opracowania na jej podstawie dokumentacji architektoniczno-budowlanej i wykonawczej. Autorkami wybranej koncepcji są studentki: Monika Sowa oraz Dominika Kalemba.
Referat Zamówień Publicznych wszczął postępowanie o zamówienie publiczne na opracowanie niezbędnej dokumentacji. Wybrano ofertę Studia Architektury
Waldemara Bobera z Rydułtów. Miasto zapłaci mu 92 865 zł. Czas na wykonanie dokumentacji ustalono na 90 dni.
Ludzie
Radny, były prezydent Raciborza
Wiceprezydent Raciborza
Juz widzę, jak radny Kuliga to zrobi za milion złotych…
To przede wszystkim głosy mieszkańców stoją za tym sukcesem bo ich ilość decyduje o wyborze. Poza tym radni powinni przemyśleć fakt że budżet obywatelski ma na celu inicjowanie postaw społecznych mieszkańców. Radni mogą po prostu wpisać zadanie w budżet i je zrobić a budżet obywatelski może powinni zostawić inicjatywom mieszkańców nawet gdy są to inicjatywy małych grup. Ale każdy park i każde drzewo to dobry kierunek. Blokowiska szczególnie potrzebują parku w innej dzielnicy miasta.
Wyniki BO we wrześniu,a on w marcu dopiero bierze się za realizację,no w takim tempie to Racibórz wielki nie będzie.....