Kalendarz Jestem z Rybnika wrócił po 2. latach przerwy
To już piąta edycja miejskiego kalendarza, prezentującego rybniczanki i rybniczan oraz ich oryginalne pasje. Premiera kalendarza odbyła się w poniedziałek 19 grudnia w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu, w budynku Szybu Kościuszko.
- W tym roku do sesji zdjęciowej zaprosiliśmy osoby, które swoimi pasjami, pracą, życiorysami powodują, że świat jest ciekawszy. I tak w kalendarzu zobaczymy m.in. pasjonata przebudowy motocykli, twórcę gier planszowych, trenera personalnego, pasjonatkę jazdy na rowerze szosowym, czy właścicielkę zagrody dla zwierząt, także tych porzuconych – zapowiada Robert Cebula, naczelnik Wydziału Marketingu i Mediów Urzędu Miasta Rybnika.
Wzorem ubiegłych edycji, zdjęcia do kalendarza wykonał Marcin Giba, uznany fotograf, który od lat wraz ze swoją żoną Niną organizuje Rybnicki Festiwal Fotografii.
Edycje kalendarza „Jestem z Rybnika” na 2018 i 2019 rok uzyskały tytuł najlepszego kalendarza administracyjnego podczas Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art w Katowicach.
Kalendarz kupić można w punkcie „Halo! Rybnik” przy ul. Jana III Sobieskiego.
Bohaterowie wydawnictwa:
Zenon Pochcioł – właściciel ZenGarage. Z pasją buduje i przebudowuje motocykle, tworząc niepowtarzalne pojazdy marzeń. Jego motocykle zajmują czołowe miejsca na mistrzostwach Polski, są opisywane w magazynach branżowych.
Aleksander Jagodziński – twórca gier planszowych takich jak Żercy, Pangea czy ostatnio KUR-NU-GI. W swoich pracach zaskakuje oryginalną oprawą wizualną, poruszaną tematyką oraz różnorodnością światów.
Rafał Wolny – stolarz-pasjonat, tworzący mikrodzieła sztuki. Tworzy ręcznie drewniane, miniaturowe meble dla lalek, odwzorowując w nich najdrobniejsze szczegóły wnętrz i wyposażenia domu.
Kacper Kordas – właściciel Palarni Kawy Meksyk. Wie najlepiej jak wypalić ziarna, by kawa była pyszna. W metodach obróbki kawy jest ekspertem. Doskonałej jakości ziarna wypala według autorskich przepisów.
Izabela Rajter – kobieta, w której życiu kolor odgrywa ogromną rolę. Tworzy niepowtarzalne, odważne kreacje i biżuterię, w zadziwiający sposób łącząc kolory. Na co dzień pracuje w firmie dystrybuującej zdrową żywność.
Martyna Fojcik – właścicielka „Zagrody 3 siostry” w Rybniku-Kamieniu – miejsca stworzonego z pasji i miłości do zwierząt, mającego charakter edukacyjny. To dom dla wielu zwierząt, z których część wcześniej została porzucona.
Adam Suchorab – dronem DJI Mini 2 fotografuje i filmuje nie tylko najbliższe okolice, ale i górskie pejzaże. Zatrzymane w kadrze spektakularne widoki oglądać można na Facebooku i Instagramie, gdzie znany jest jako Podronowany.
Inna Oliinyk – ukraińska poetka, laureatka konkursów poetyckich i literackich. Publikowała w almanachach poetyckich. Do Rybnika trafiła uciekając przed wojną na Ukrainie, ze zniszczonego przez Rosjan obwodu charkowskiego.
Dominika Hanke – mama piątki dzieci i opiekunka trójki w rodzinie zastępczej. Biega maratony i chodzi po górach. Nie potrafi żyć bez sportowej rywalizacji, adrenaliny i jazdy na rowerze szosowym.
Paweł Mitura-Zielonka - trener personalny, instruktor nordic walking. Spiker i konferansjer z wielkim poczuciem humoru. Wicemistrz Polski Maratonu Nordic Walking oraz Pucharu Polski i Pucharu Świata Nordic Walking.
Kamil Radecki – właściciel Fear Workshop. W myśl słów: ”Pasja tworzy profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość” tworzy na zamówienie rekwizyty, kostiumy cosplay, charakteryzacje na różne okazje i scenografię sceniczną.
Michał Błażewicz – właściciel Art-Efekt. Z wielką pasją i zaangażowaniem tworzy na zamówienie niepowtarzalne, ręcznie malowane meble. Na co dzień jest psychoterapeutą w Ośrodku Leczenia Uzależnień.