Mała rodzinna szkółka z Wojnowic zaprasza na Dzień Otwarty - 15 marca [BOGATY PROGRAM]
Warsztaty, indywidualne spotkania z nauczycielami i dyrekcją oraz zwiedzanie sal lekcyjnych to niektóre z punktów programu Dnia Otwartego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojnowicach. Zaplanowano go w środę 15 marca.
- Chcemy pokazać wszystkim odwiedzającym nas w tym dniu, że mamy małą, rodzinną szkółkę. Choć typowo wiejską, to znajdującą się bardzo blisko Raciborza. Dojazd do Wojnowic to tylko kilkanaście minut z centrum miasta. Dzięki tej kameralności możemy zaoferować taką ciekawostkę jak domowe posiłki - informuje Beata Kawalec z ZSP w Wojnowicach.
Szkoła wśród łąk
Szkoła może pochwalić się zatrudnieniem pedagoga i psychologa szkolnego. Zajęcia logopedyczne odbywają się na miejscu.
Placówka posiada nowoczesny sprzęt dydaktyczny, w tym drukarkę 3D. Zawsze otwarte jest miejscowe boisko sportowe.
Otoczenie szkoły i przedszkola jest zielone - otaczają ją łąki. Wycieczki rowerowe, czy zimowe wypady na sanki to stałe wydarzenia w ciągu roku szkolnego.
- Najważniejsze, że mamy kilkuosobowe klasy, maksimum trzynastoosobowe - podkreśla pani Beata.
Jak będzie wyglądać Dzień Otwarty w szkole?
15 marca dyrektor placówki o 16.00 rozpocznie spotkanie z rodzicami i dziećmi. Po zwiedzeniu sal lekcyjnych przyszli uczniowie wezmą udział w warsztatach, a ich rodzice będą mieli okazję do indywidualnych rozmów z panią dyrektor, a także z: logopedą, psychologiem oraz pedagogiem szkolnym.
Warsztaty, które proponuje w tym dniu szkoła to:
- programowanie,
- drukowanie 3D,
- matematyka po angielsku Maths in English,
- zajęcia chemiczne - badamy naszą wodę
- zajęcia plastyczne i sportowe
- Jedną z wyjątkowych atrakcji naszej szkoły jest Kolorowy Tydzień, na który dzieci zawsze czekają. Główną atrakcją, obok pokazu swoich pasji, ubioru w danym kolorze całej szkoły, pokazu zwierząt, jest "Kolorowe gotowanie". Dzieci cały dzień gotują w wybranych kolorach a wszystko kończy się wspólną degustacją - opowiada B. Kawalec.
Absolwenci wojnowickiej placówki wykładają na uczelniach, są podróżnikami, nauczycielami, architektami a ponadto prowadzą swoje firmy, często angażując się społecznie. Wśród absolwentów jest trzech duchownych.