Park Jordanowski w Radlinie pod ostrzałem wandali
Park Jordanowski w Radlinie padł ofiarą wandali. - Nie tak chcieliśmy zacząć tydzień - komentuje tamtejszy urząd miasta i apeluje o współpracę mieszkańców.
Dopiero co budowany, a już stał się areną aktu wandalizmu. Mowa o tworzącym się Parku Jordanowskim w Radlinie. Dziś (5.06) opbilowano w tym temaci wpis w mediach społecznościowych.
Jak zauważają we wspomnianym wpisie radlińscy urzędnicy, Park Jordanowski wciąż jest jeszcze placem budowy, a już wandale dają i tam o sobie znać. "To nie pierwsze zgłoszenie o zniszczeniach w tym miejscu, choć pierwsze tak bardzo zuchwałe. Na zdjęciu zniszczone drzwi przy budynku administracyjnym, który powstaje w tym miejscu. Niedawno ten sam budynek "przyozdobiony" był już wątpliwej jakości malunkami" - czytamy. Urzędnicy dodają, że choć sam park nie jest jeszcze oddany do użytku, cały jego teren objęty jest działaniami interwencyjnymi oraz prewencyjnymi służb. Zarówno Straż Miejska jak i Policja pojawiają się regularnie w tym miejscu, czy to w ślad za zgłoszeniami mieszkańców, czy prowadząc regularne patrolowanie miasta.
Ostatnie akty wandalizmu w Parku Jordanowskim skłoniły władze miasta do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo i ochronę publicznych miejsc rekreacyjnych. W odpowiedzi na te incydenty apelują do mieszkańców o wzmożoną czujność i współpracę w zgłaszaniu nieprawidłowości. "Park Jordanowski powstaje DLA mieszkańców, którzy sami, od lat, zgłaszają potrzebę przestrzeni zieleni parkowej i rekreacyjnej. Gdzie będą mogły odbywać się imprezy plenerowe, gdzie będzie można wypocząć, pojeździć na rowerze, rolkach czy zwyczajnie pospacerować w cieniu drzew. Dlatego to właśnie mieszkańców - właśnie Państwa - prosimy o zgłaszanie, czy to Straży Miejskiej w Radlinie, czy Policji, wszelkich niepokojących sygnałów, jeśli tylko zauważycie, że w rejonie Parku Jordanowskiego dzieje się coś niedobrego" - czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie.
Przypomnijmy, że w nowym parku zaplanowano wiele obszarów zróżnicowanej zieleni, roślinności miododajnej, stref szczególnie wrażliwych przyrodniczo, jak chociażby dziką łąkę, czy tzw. ogrody deszczowe. Samorząd starał się o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tego przedsięwzięcia. Dzięki wsparciu z Programu Inwestycji Strategicznych ma na to szansę. Urząd na cały projekt pn. Dobry klimat dla Radlina – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni miejskich otrzymał 9 mln zł.
Pieniądze w błoto.Park na maszynioku heh.