Wideomontaż bez tajemnic
Za nami kolejne szkolenie w ramach programu „Konwersja cyfrowa domów kultury”, w ramach którego kolejne osoby z kadry WCK podniosły swoje kompetencje. Tym razem dotyczyły one obsługi programu do montażu materiałów wideo.
Pozyskane w ramach projektu środki finansowe WCK przeznaczyło m.in. na zakup sprzętu komputerowego, audio i wideo, w tym dwóch kamer, które będą wykorzystywane do rejestracji wydarzeń, a także do celów promocyjnych WCK. Chcąc realizować te zadania na najwyższym poziomie, pracownicy WCK podczas dwudniowego szkolenia nabyli umiejętności dotyczące obsługi kamery i montażu materiału filmowego. Nie zabrakło teorii, ale w myśl zasady, że praktyka czyni mistrza, część praktyczna stanowiła większość programu, na który składały się m.in. tematy dotyczące dodawania efektów, narzędzi do cięcia i nadpisywania materiału, stabilizacji, dźwięku, przejść, efektów specjalnych itp. Podniesienie kompetencji kadry WCK to jeden z celów szkoleń, które prowadzone są w ramach projektu „Do zobaczenia w sieci”, na który placówka pozyskała ponad 161 tys. zł.
Przypominamy, że WCK jest beneficjentem projektu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2. „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Priorytetowej „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Tekst sponsorowany