Co w przypadku ubytków w zębach? O protezach zębowych słów kilka
Ubytki w jamie ustnej nikomu nie dodają urody. Z powodu chorób jamy ustnej można pogorszyć swój ogólny stan zdrowia. Jeśli jest już za późno na wyleczenie zębów, w grę wchodzi proteza zębowa. Na ogół ludzie chcą cieszyć się pięknym uśmiechem. Protezy zębowe poprawiają komfort życia i sprawiają, że człowiek może normalnie spożywać pokarmy. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w protezę zębową.
- Protezy zębowe dla wszystkich
- Proteza zębowa, czyli sposób na całkowite bezzębie
- Proteza szkieletowa, protezy ruchome i protezy akrylowe
Utrata uzębienia przez większość ludzi na świecie traktowana jest jak osobista tragedia. Osoby bez zębów dość często rezygnują z uczestnictwa w życiu społecznym. Wstydzą się, że nie mają zębów. Ogólnie rzecz ujmując, najlepszym rozwiązaniem na takie sytuacje jest proteza zębowa. Sztuczne zęby to na przykład protezy zębowe stałe lub częściowe protezy zębowe. Rodzaje protez zębowych, które będą najkorzystniejsze dla danego pacjenta, należy omówić w gabinecie stomatologicznym (lub u protetyka). Uzupełnienia protetyczne warto realizować w prywatnych klinikach (nie na NFZ). Przede wszystkim chodzi o czas oraz o jakość uzupełnień protetycznych. Jest to ważne nie tylko w przypadku całkowitego bezzębia, ale i gdy niezbędna jest proteza częściowa. Pacjenci mogą dowiedzieć się, ile kosztuje proteza zębowa. Koszt nikogo nie zaskoczy, gdyż cennik na różne rodzaje protez zębowych dostępny jest w gabinecie.
Protezy zębowe dla wszystkich
Próchnica nie dotyczy jedynie osób dorosłych. Jeszcze kiedyś protezy stałe kojarzone były wyłącznie z seniorami. W dzisiejszych czasach, pomimo łatwego dostępu do stomatologa, na ubytki w uzębieniu cierpią już dzieci oraz młodzież. Pomimo wielu świetnych produktów do higieny jamy ustnej dostępnych na rynku, próchnica może sprawić, że prędzej czy później potrzebne będzie uzupełnienie protetyczne. O zdrowe zęby trzeba dbać systematycznie. Na zły stan zębów może wpływać nie tylko nieprawidłowa higiena, ale i choroby ogólnoustrojowe. Posiadanie zębów własnych do późnej starości jest możliwe, ale nie wszystkim się to udaje.
Proteza zębowa, czyli sposób na całkowite bezzębie
Są osoby, które odczuwają silny stres przed wizytą u dentysty. Z tej przyczyny takie osoby są szczególnie narażone na próchnicę, zwłaszcza jeśli unikają wizyt u stomatologa. Zepsute zęby należy leczyć lub usunąć. To zależy od stopnia zaawansowania próchnicy. Lekarz stomatolog oceni, czy da się uratować zęby. Jeśli w trakcie konsultacji okaże się to niemożliwe, to trzeba pozbyć się chorych zębów. Nieleczone zęby są niebezpieczne dla zdrowia. Stanowią otwarte drzwi dla wielu trudnych w leczeniu infekcji (typu zapalenie mięśnia sercowego). Kwestie estetyczne mają wpływ na ocenę przez środowisko zewnętrzne. Ładne zęby to wizytówka każdego człowieka. Nikt nie będzie się zastanawiał nad tym, czy są prawdziwe, czy sztuczne. Nowoczesne protezy mogą do złudzenia przypominać naturalne zęby.
Proteza szkieletowa, protezy ruchome i protezy akrylowe
Wybór protezy może zależeć od osobistych potrzeb, a także od zasobności portfela. Coraz więcej pacjentów wybiera protezy, które mają wysokie walory estetyczne. W rzeczy samej chodzi o to, by zęby wyglądały jak prawdziwe. Wszystkie oczekiwania i możliwości protetyczne trzeba skonsultować w klinice stomatologicznej. Najtańsza proteza na NFZ może dość szybko przynieść rozczarowanie. Najprawdopodobniej potrzebna będzie w dość szybkim czasie naprawa protezy. Pacjenci mają dość dużo możliwości wyboru idealnej protezy dla siebie. Wystarczy udać się do dobrego stomatologa lub protetyka.
Materiał zewnętrzny