Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kempingi w Polsce – co warto wiedzieć?

Chcesz wynająć przyczepy kempingowe i ruszyć w Polskę? W ostatnich latach to coraz bardziej popularna metoda na spędzanie urlopu w każdym regionie naszego kraju. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas wynajmu miejsca na postój oraz jakie są popularne kempingi w Polsce.

Kempingi w Polsce – co warto wiedzieć?

Jaki powinien być dobry kemping?

Kiedy już zaplanujesz trasę swoim kamperem, warto wcześniej wybrać punkty, w których będziesz nocować. Niektóre obiekty pozwalają nawet na wcześniejszą rezerwację miejsca, aby nie okazało się, że tuż po przyjeździe nie masz gdzie zaparkować. Szczególnie dotyczy to okresu wakacyjnego i mocno obleganych miejsc.

Pierwszą ważną kwestią jest podłoże. Powinno być ubite i w miarę duże, aby zapewniły swobodę podróżującym. Przyda się podłączenie do prądu, toaleta z prysznicem i ciepłą wodą (w wielu miejscach jest ona dodatkowo płatna), zlew do umycia naczyń oraz miejsce do opróżniania ścieków. To absolutna podstawa, kiedy decydujesz się na wynajem kamperów i nocleg poza domem. Istotna jest również odległość od miasta oraz linii brzegowej, kiedy wybierasz się nad wodę.

Przydadzą się też udogodnienia takie jak pralnia czy miejsce do odpoczynku (np. sala z telewizją albo zadaszone altany, gdzie można zorganizować grilla). Co ciekawe, niektóre obiekty proponują też restaurację na terenie kempingu, sklep, a nawet basen.

Samo pole namiotowe to nie wszystko. Warto też pamiętać, aby sprawdzona była wypożyczalnia przyczep kempingowych i wieloma modelami kamperów.

Kempingi w Polsce – gdzie ich szukać?

Przyczepy kempingowe warto zaparkować w tych obiektach, które są wpisane do Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu (PFCC). Nie jest to jednak konieczność, aby zyskać sprawdzone miejsce z dobrymi warunkami dla podróżujących. Część z pól kempingowych czynna jest przez cały rok, ale jeszcze warto sprawdzić tę informację przed przyjazdem.

Nawet po orientacyjnym wyborze trasy, warto sprawdzić w aplikacji z mapami (np. Google Maps) czy są pola kempingowe w okolicy. To powinien być taki region, w którym przyda się przerwa w podróżowaniu na sen (dlatego liczy się odległość między jednym a drugim punktem), a także okolica atrakcyjna dla podróżujących. Istnieją też specjalne aplikacje na telefon, gdzie możesz znaleźć wiele popularnych miejsc na nocleg.

Im mniej turystyczną i obleganą trasę wybierzesz, tym większa szansa, że trafisz na spokojny wypoczynek na łonie natury. Jest to jednak o tyle ryzykowne, że możesz trafić na mniej przygotowane obiekty. Wiele pól kempingowych znajduje się na wybrzeżu. Podróżujący szczególnie polecają Chałupy i cały Półwysep Helski, Łebę, Ustronie Morskie, Czaplinek, Darłówko, Niechorze i Ustkę. Jeśli interesują Cię Mazury, wiele miejsc na postój znajduje się niedaleko Giżycka, w samym Mrągowie, Olsztynie, Iławie oraz w Bogaczewie. W województwie dolnośląskim jest również spory wybór pól kempingowych. Znajdują się one m.in. w Jeleniej Górze, Kłodzku, Bolesławcu, Obornikach Śląskich czy Międzygórzu. Te lokalizacje to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu na łonie natury.

Materiał zewnętrzny