Czy wynajem podnośników wiąże się z wysokimi kosztami? Sprawdzamy!
Podnośniki to maszyny niezwykle uniwersalne. Z powodzeniem sprawdzają się praktycznie we wszystkich rodzajach prac remontowych – zarówno blacharskich, jak i malarskich czy naprawczych. Co warto podkreślić, ich wynajem nie musi kosztować kroci. Przynajmniej jeśli skorzystasz z oferty sprawdzonej, rzetelnej firmy.
Nie tylko podnośniki teleskopowe. Zobacz, jakie rodzaje tych maszyn są dostępne na rynku!
Wbrew temu, co twierdzi wiele osób, nie istnieje jeden uniwersalny rodzaj wysięgników. Na rynku równolegle funkcjonują podnośniki:
- nożycowe elektryczne,
- nożycowe spalinowe,
- masztowe,
- przegubowe spalinowe,
- przegubowe elektryczne,
- teleskopowe,
- typu wieża aluminiowa.
Każda z tych maszyn ma swoją własną, wąską specjalizację. Warto jednak skupiać się nie tylko na rodzaju podnośnika, ale i na jego napędzie. Przykładowo mamy wypożyczalnie podnośników koszowych, które dzielą je na elektryczne i spalinowe. Dlaczego to tak ważne?
Wyobraź sobie, że potrzebujesz urządzenia, które będzie pracowało na przykład wewnątrz hali magazynowej, wśród ludzi. Trudno byłoby powierzyć to zadanie podnośnikowi z silnikiem spalinowym, który przecież emituje zanieczyszczenia, które w zamkniętym pomieszczeniu, jakim jest hala, mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie załogi, prawda?
Właśnie w takiej sytuacji sprawdzają się elektryki, które zazwyczaj są pojazdami z zerową emisją CO2, dzięki czemu nie będą szkodzić osobom pracującym na magazynie. Więcej o zasadach przy wynajmie podnośników przeczytasz na: https://www.drial.pl/uslugi/wynajem-podnosnikow/.
Jakie maszyny z wypożyczalni podnośników warto szczególnie rozważyć?
Przede wszystkim takie, które zostały zaprojektowane z myślą o konkretnym zadaniu, jakie musisz wykonać. Można tu posłużyć się prostym przykładem. Jeśli szukasz maszyny, którą możesz ustawić bardzo blisko remontowanego lub budowanego obiektu, na utwardzonym podłożu, a sam podnośnik ma służyć tylko do wwożenia kilkuset ładunków materiału budowlanego na wysokość zbliżoną do 3-6 metrów, wybierz tradycyjny podnośnik masztowy, na przykład Skyjack SJ 16, który pozwoli Ci wwieźć 227 kg ładunku na wysokość 6,7 metra.
Czasem może jednak zdarzyć się, że pracujesz w trudno dostępnym terenie, a Twoim zadaniem nie jest transport ładunku, a na przykład naprawa uszkodzonej rozdzielni elektrycznej, która znajduje się kilkanaście metrów od osi jezdni, w trudno dostępnym terenie na pewnej wysokości. W takiej sytuacji idealnym wyborem będzie model teleskopowy, np. Genie S65 o zasięgu 21 metrów.
W jaki sposób podnośnik może sprawdzić się w przestrzeniach komercyjnych? Na przykład podczas instalowania dekoracji okolicznościowych w galeriach handlowych. Kiedy liczy się precyzja, skorzystaj z podnośnika przegubowego z silnikiem elektrycznym. To maszyny, dzięki którym bez trudu dotrzesz niemal w każdy zakamarek, gdzie chcesz np. zamontować lampki świąteczne czy wymienić oświetlenie. Przykłady można mnożyć niemal w nieskończoność.
Czy wynajem podnośnika opłaca się także z perspektywy finansowej?
Tak, zdecydowanie. Mało tego, to jeden z największych atutów wypożyczalni, które udostępniają takie maszyny od renomowanych firm (Genie, JLG, LGMG), jak robi to Drial. Koszt zakupu takiej maszyny zwykle jest liczony w setkach tysięcy złotych. Przykładowo za używany Genie S65 trzeba zapłacić nawet i 200 tys. PLN.
Korzystając z usług wypożyczalni jak Drial można więc znacznie ograniczyć wydatki, a jednocześnie szybko wykonać zlecone zadanie. Co warto podkreślić, ta wypożyczalnia kładzie też bardzo duży nacisk na stan techniczny oferowanych maszyn. Nie musisz również martwić się o transport sprzętu na teren budowy oraz jego odbiór – te zadania również bierze na siebie firma świadcząca usługę wynajmu podnośników.
Materiał zewnętrzny