Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ankieta NIK: Zgłoś przypadki niewłaściwego oznakowania dróg

Jednym z kolejnych zadań, jakie będą realizować urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli jest weryfikacja prawidłowości oznakowania dróg w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Działania, w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, mają doprowadzić do wprowadzenia zmian.

Ankieta NIK: Zgłoś przypadki niewłaściwego oznakowania drógilustracyjne, freepik
Efektem kontroli mają być zmiany oznakowania dróg w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

NIK opublikował specjalną ankietę i prosi o jej wypełnienie. Urzędnicy wyjaśniają, że celem jest zbadanie opinii o jakości oznakowania polskich dróg oraz zebranie informacji, które pomogą we wskazaniu miejsc, gdzie oznakowanie nie spełnia swoich funkcji, wprowadza w błąd lub dezorientuje kierowców, np. zbyt dużą liczbą znaków na krótkim odcinku trasy.

- W drugiej części ankiety, mają Państwo możliwość przesłania zdjęć ilustrujących przykłady niewłaściwej organizacji ruchu. Jest to okazja do wskazania miejsc, które wywołują Państwa złość, frustrację lub zmuszają do karkołomnych manewrów samochodem - przekazują urzędnicy, zapewniając jednocześnie, że jednym z efektów kontroli będą zmiany oznakowania dróg w miejscach szczególnie niebezpiecznych, wskazanych przez osoby biorące udział w ankiecie.

link do ankiety: KLIKNIJ TUTAJ, aby przejść do ankiety na stronie NIK

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .33) 07.01.2024 03:02

Może wprowadzić "podatek od znaków" dla zarządców dróg, ekip remontowych. Np 10 000zł / tydzień za każdy znak pozostawiony przez ekipę remontową, 50 tys/tydzień za wzajemnie wykluczające się znaki, 1000 zł za tydzień za niewidoczne znaki a 5000 zł/tydzień za znak umieszczony w niewłaściwym miejscu (np za znak "teren zabudowny" umieszczony przykładowo pół kilometra przed pierwszymi domami). Tylko pytanie kto komu miałby płacić?

~SzaryMieszkaniec (5.173. * .247) 06.01.2024 01:42

Polskie drogi cierpią na nadmiar znaków, często sprzecznych, nieaktualnych - np przy remoncie drogi drogowcy postawili znaki "zwężenie jezdni", "zakaz wyprzedzania" i "ograniczenie do 30 km/h" a po remoncie zapomnieli zabrać/usunąć a potem w tym miejscu policja urządza sobie punkt kasowy. Innym przykładem jest znak "teren zabudowny" umieszczony w SZCZERYM POLU (pół kilometra przed pierwszymi domami). W Częstochowie na jednym z osiedli na odcinku ok 500 m umieszczono PONAD 200 znaków !!! Oznakowanie poziome w wielu miejscach to tragedia. Ileż jest miejsc gdzie jest ładna prosta droga (czasami z jakimś łukiem), widoczność niczym nie ograniczona ale jakiś urzędnik "dla poprawy bezpieczeństwa" nakazał namalować podwójną ciągłą i postawić ograniczenie (POZA TERENEM ZABUDOWANYM) do 50 km/h. Inny dodał do tego kilka przejść widm znikąd-donikąd - oświetlonych, co niektóre ze światłami (bo za 100 lat tam będzie osiedle) - a jak przejście - to trzeba dać progi lub wysepki spowalniające. A trzeci: Hej, gdzie ścieżka rowerowa? - i co 200 m ścieżka raz z prawej raz z lewej plus przejazdy rowerowe. Krew człowieka zalewa bo to teren pól uprawnych i często jeżdżą po drodze traktory - ale go nie wyprzedzisz (bo podwójna ciągła) i się wleczesz. Ten przepis powinien być NATYCHMIAST zmieniony że nawet na podwójnej ciągłej można wyprzedzić pojazd wolnobieżny - a aby zrobić to najszybciej - czyli BEZPIECZNIE - można nawet chwilowo przekroczyć prędkość (zresztą nawet na YT jest filmik jak sama policja łamie prawo i na powójnej ciągłej wyprzedza traktor (nie jadąc na sygnałach uprzywilejowania)).