Z Mikołajem odwiedzali szpitale i ośrodki, a w nowym roku kolędują w strojach ludowych
Akcja Dzieło Świętego Mikołaja organizowana z Fundacją Rozbark zawitała do placówek i instytucji w regionie, także w powiecie wodzisławskim. Dzięki temu na twarzach małych pacjentów oraz wychowanków pojawił się uśmiech.
Z Mikołajem odwiedzali szpitale i ośrodki, a w nowym roku kolędują w strojach ludowych
Inicjatywa Dzieło Świętego Mikołaja to największa tego typu akcja od 16 lat. - Liderem i orgnizatorem jest Łukasz Wylężek z Fundacji Rozbark w Bytomiu. Od połowy listopada do 5.12 trwała akcja pakowania prezentów, gdzie sponsorzy, samorządowcy, politycy i organizacje pozarządowe przewoziły głównie słodycze, ale także chemię do paczek - wspomina Jarosław Szczęsny, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, który także wsparł akcję zarówno darami, jak i osobistym uczestnictwem w wydarzeniach.
Pozniej Łukasz Wylężek, jako Mikołaj, odwiedzał szpitale, domy pomocy społecznej itp., w tym roku byly 22 placówki. - Na moje zaprszenie przyjechał do Wodzisławia i razem odwedzilismy tuż przed Wigilią wodzisławski szpital. Dobrze przyjął nas personel, ale najbardziej wzruszająco pacjenci, tym bardziej, że znaczna większość z nich to byli pacjenci, którzy święta spedzili w szpitalu. To piękne, że moglismy się spotkać i sprawić radość w tym świątecznym czasie - podkreśla Jarosław Szczęsny.
Z kolei w nowym roku Łukasz Wylężek i Jarosław Szczęsny już w innej roli - w strojach regionalnych, odwiedzili placówki pomagające dzieciom i osobom niepełnosprawnym w powiecie wodzisławskim. Byli m.in. w Zakładzie Aktywności Zawodowej, Ośrodku Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu i Połomi, a także w wodzisławskiej "Dziupli" oraz Powiatowym Ośrodku Wsparcia "Perła". - Składajac życzenia noworoczne oraz czestując ich słodyczami, sprawiliśmy podopiecznym ogromną radość, co i nam bardzo się udzieliło. To piękne, jak możemy dawać radość innym, nie ma bowiem nic piękniejszego w życiu, jak pomagać drugiemu człowiekowi - zapewniają organizatorzy akcji, dziękując również samorządowi powiatowemu za zaangażowanie i organizację placówek. W szpitalu towarzyszyła im radna powiatowa Joanna Rduch-Kaszuba, a w roku 2024 w ośrodkach, radne powiatowe Izabela Tomiczek i Czesława Somerik.
Nie dajcie się zwieść obłudną, fałszywą dobrocią tych ludzi, którzy okazali się hamulcowymi naszej małej ojczyzny! Gonić ich na cztery wiatry!
ze strony TEK: Szanowni Państwo, Wyborcy ‼️ W niedzielę nad urną strzeżmy się, aby nie zmarnować swojego głosu na hamulcowych, którzy głosowali przeciwko nowoczesnej, szybkiej kolei w Wodzisławiu! Tym ludziom koniecznie pokażmy czerwoną kartkę.
Wyniki głosowania jawnego w sprawie: poparcia apelu Towarzystwa Entuzjastów Kolei z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim z dnia 20 października 2020 r. o umiejscowienie stacji regionalnej kolei dużej prędkości Katowice – Ostrawa na terenie Wodzisławia Śląskiego, druk nr 7f, Uchwała Nr XXIV/253/2020
PRZECIW (13)
Andreczko Mirosław, Ballarin Janusz, Bizoń Leszek, Hawel Marek, Kiełkowska Gabriela, Maćkowska Danuta, Marcol Roman, Rduch-Kaszuba Joanna, Somerlik Czesława, Sosnecki Józef, Tomiczek Izabela, Wala Robert, Zemło Jan