Projekt rewitalizacji raciborskiego Parku Roth gotowy. Mamy wizualizacje jak będzie wyglądać
Efektem rewitalizacji Parku Roth w Raciborzu ma być stworzenie nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców miasta.
Projekt rewitalizacji Parku Roth przekształca dotychczasowe tereny w optymalne miejsce do spędzania czasu przez mieszkańców. Jak przekazuje raciborski magistrat, projekt jest wynikiem starannej analizy najlepszych światowych rozwiązań. - Punktem wyjścia jest spełnienie realnych potrzeb mieszkańców oraz stworzenie unikalnej na skalę Polski przestrzeni miejskiej. Rezultatem jest połączenie dotychczasowego charakteru tej miejskiej przestrzeni z oryginalnymi rozwiązaniami sprawiającymi, że będzie to park, w którym chce się przebywać - doprecyzują pracownicy urzędu.
16 lutego odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego, jego zastępcy Dawida Wacławczyka oraz naczelnika Wydziału Inwestycji i Urbanistyki, Mariusza Mrozka. Podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentowano koncepcję rewitalizacji Parku Roth. Prezydent Polowy podkreślił znaczenie inwestowania w przestrzenie rekreacyjne. - Bardzo mi zależy na tym, żeby raciborzanie mieli miejsce do rekreacji, które dopracowane jest każdym szczególe, wychodzi ponad oczekiwania i daje duży komfort oraz radość przebywania. W dalszej kolejności planujemy modernizację Parku im. Kpt. Franciszka Stala potocznie zwanego parkiem kolejowym i Parku im. Stanisława Moniuszki koło Placu Długosza - mówił.
WIDEO: TRANSMISJA KONFERENCJI PRASOWEJ DARIUSZA POLOWEGO
Rozwiązania projektu rewitalizacji Parku Roth zostały starannie dobrane, aby stworzyć nowoczesną i przyjazną przestrzeń dla mieszkańców Raciborza. Wdrożenie innowacyjnych koncepcji i zastosowanie odpowiednich materiałów, pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału tego miejsca, zapewniając jednocześnie harmonię z otaczającym środowiskiem naturalnym oraz spełniając oczekiwania społeczności lokalnej. - Wprowadzając rewitalizację Parku Roth, nie tylko odświeżamy nasze miasto, ale także wpisujemy się w ogólnoświatowy trend ekologicznych inwestycji, które przynoszą korzyści zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska naturalnego - podsumował Dawid Wacławczyk, zastępca Prezydenta Miasta Racibórz.
WIDEO: PROJEKTANT REWITALIZACJI OMAWIA JEJ SZCZEGÓŁY
Projekt przewiduje m.in.:
- przebudowę zabytkowego budynku na pawilon parkowy o charakterze gastronomicznym,
- budowę pomostu „MOLO” komunikującego północny brzeg stawu z pawilonem gastronomicznym, przebudowę głównego traktu komunikacyjnego (budowa zielonej promenady),
- budowę kładki komunikującej park z wyspą,
- budowę pomostu spacerowego,
- renowację i rekonstrukcję centralnej części pomnika poległych w czasie I Wojny Światowej.
Ponadto w ramach zagospodarowania terenów zieleni rekreacyjnej parku, przewidziano m.in.: wykonanie nowej nawierzchni alejek parkowych, zlokalizowanych wokół akwenu, montaż elementów małej architektury (ławek, leżaków parkowych, leżanek obrotowych, hamaków, koszy na śmieci, stojaków na rowery, tablic informacyjnych, itp.), oraz wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego terenu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Projekt zakłada również odtworzenie trawnika oraz wykonanie nasadzeń zieleni, w tym: krzewów, bylin i traw ozdobnych.
WIDEO: PREZYDENT RACIBORZA DARIUSZ POLOWY O POMYŚLE DLA PARKU ROTH
Ludzie
Radny, były prezydent Raciborza
Radny, były wiceprezydent Raciborza
Kompletna ignorancja wobec mieszkańców Raciborza, którzy są przeciwni budowie kładki na wyspę i poszanowanie tego skrawka lądu jako ustronia dla ptaków.
Wypoczynek wśród szkieletów. Chory projekt. Znowu okazja wycinek i niszczenia przyrody
Idiotyzmem jest kładka na wyspę!
Malutka wysepka z dwoma drzewkami służy ptakom i innym żabom. Zostawcie tę wyspę ptakom!!!! Po kładce przeprowadzą się tam wszystkie pijaki z parku i zamiast wyspy ptasiej , będzie wylęgarnia syfu!!!! Architekt do poprawki i plan do poprawki - wykreślić kładkę z planu budowy!
W parku krzewów potrzeba , zieleni tyle usunęliście, że gołe pola tam .
Idiotyzm do kwadratu. Polowego trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy. Dość niszczenia przez niego i jego ludzi natury i przyrody. Za 8 mln. potrzeba ale kładki Odrę na zamek.
Czytając niektóre komentarze na Naszym Wosiu - można pomyśleć, że ta wysepka wielkości połowy kawalerki w Nowoczesnej - jest rezerwatem przyrody o klasie większej niż Dolina Biebrzy, Puszcza Amazońska i Jezioro Victorii w jednym. Łabędzie, których nie ma od dekady i kaczki, które lęgną się w każdej kałuży w okolicy... ale obrońców więcej niż rycerzy strzegących cnoty Panny Walerci. Jest ostro!
Światowy trend ekologii degraduje postęp cywilizacyjny.
Nie bardzo wiadomo, co jest ekologicznego w molo nad bajorkiem i przepędzeniu kaczek z wyspy. Wacławczyk mówi, że się wpisał w światowy trynd, ale jego pomysły już zawsze były jakieś takie tryndowate.