Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedy warto założyć fotowoltaikę w domu?

Odnawialne źródła energii cieszą się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród przedsiębiorców. Także właściciele prywatnych posesji zastanawiają się nad tym, jak wykorzystać OZE w kontekście domowego zarządzania energią. Jednym z rozwiązań, które zyskuje coraz większą popularność, jest fotowoltaika. Zadaniem systemów fotowoltaicznych jest przekształcanie światła słonecznego w energię elektryczną za pomocą ogniw znajdujących się w panelach fotowoltaicznych. Tego typu system obejmuje panele i falownik, jednak zdarza się, że zawiera też zestaw akumulatorów – przeznaczanych do magazynowania wytworzonej energii elektrycznej. To, co czyni fotowoltaikę tak popularną, to przede wszystkim ich szerokie wykorzystanie. Panele fotowoltaiczne sprawdzą się w przypadku obiektów mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych, stanowiąc alternatywne źródło dla energii pozyskiwanej tradycyjnie, z paliw kopalnianych. Warto jednak dowiedzieć się, w którym momencie zainstalować panele fotowoltaiczne.

Kiedy warto założyć fotowoltaikę w domu?

W jakich przypadkach fotowoltaika przyniesie największe korzyści?

Nad montażem fotowoltaiki warto zastanowić się wtedy, gdy zamieszkuje się obszary o dużym nasłonecznieniu. W końcu systemy fotowoltaiczne wykorzystują światło słoneczne, aby generować energię elektryczną. Z tego powodu tak ważne jest, by padała na nie wystarczająca ilość światła. Montaż opłacalny jest przede wszystkim wtedy, gdy na dachu domu czy też terenie posesji znajduje się przestrzeń pozbawiona drzew oraz innych budynków, które mogłyby rzucać cienie na panele. Fotowoltaika to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które płacą naprawdę kolosalne rachunki za energię elektryczną. Prawidłowo zamontowana i wykorzystana instalacja może pomóc obniżyć rachunki za energię elektryczną, co w efekcie czego może prowadzić do nagromadzenia sporych oszczędności. Panele fotowoltaiczne uchodzą za rozwiązanie, które zmniejsza ślad węglowy – dzięki temu zyskały miano przyjaznych środowisku naturalnemu. Ich założenie to opcja dla osób, które chcą zmniejszyć swój negatywny wpływ na przyrodę. W skrócie: jeżeli mieszkasz w domu, wokół którego rośnie naprawdę niewiele drzew, chcesz cieszyć się mniejszymi rachunkami za energię elektryczną, a losy środowiska nie są Ci obojętne, fotowoltaika to naprawdę dobre rozwiązanie.

Czy opłacalność fotowoltaiki z biegiem czasu osłabnie?

Fotowoltaika to system, który wytwarza darmową energię ze słońca. W związku z tym możemy pokusić się o stwierdzenie, że zawsze będzie się ona opłacać. Elementami, które wymagają dodatkowych rozważań jest przede wszystkim skala opłacalności, a także czas jaki musi upłynąć, by inwestycja w panele fotowoltaiczne zaczęła przynosić realne korzyści. Powyżej przedstawione zostały sytuacje, w których instalacja fotowoltaiki jest zdecydowanie warta rozważenia. Warto jednak mieć świadomość tego, że mimo zmian w ustalanych kosztach energii elektrycznej, bilans dla inwestora w fotowoltaikę zawsze będzie na jego korzyść – głównie dlatego, że osoba, która zainwestowała w fotowoltaikę albo będzie na niej zarabiać, albo oszczędzać. Ważne jest jednak odpowiednie zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Warto powierzyć je doświadczonej firmie, takiej jak na przykład NASZ PRĄD S.A., reprezentowaną przez osoby specjalizujące się w rozwiązaniach OZE dla domu, firmy czy dla rolnictwa. Jeżeli wciąż zastanawiasz się nad tym, czy fotowoltaika to rozwiązanie dla Ciebie, skorzystaj z porady ekspertów. Szacuje się, że OZE są przyszłością naszej planety. Między innymi z tego powodu warto zainteresować się różnymi formami pozyskiwania energii prosto z odnawialnych źródeł.

Materiał zewnętrzny