Debata prezydencka w Rybniku. Pytania wzajemne kandydatów wzbudziły duże emocje [ZDJĘCIA]
W środę (20.03.) w Rybniku odbyła się debata kandydatów na prezydenta miasta na kolejną kadencję. Po pytaniach zadawanych przez prowadzących wydarzenie dziennikarzy, kandydaci mogli przepytać swoich konkurentów. Emocji nie brakowało.
Ankieta
Debata podzielona została na trzy części. W pierwszej części kandydaci odpowiadali na pytania dziennikarzy prowadzących wydarzenie - Arkadiusza Biernata z "Gazety Wyborczej" i Wojciecha Żołneczki z portalu Nowiny.pl. Sprawdź relację wideo i tekstową tutaj:
Trwa debata prezydencka w Rybniku. Zobaczcie, co kandydaci mają do powiedzenia [RELACJA NA ŻYWO]
W drugiej części kandydaci mogli zadać dowolne pytania każdemu z kontrkandydatów.
Jako pierwszy pytania zadawał Piotr Kuczera:
Pytania kontrkandydatom zadaje Tomasz Pruszczyński:
Pytania Andrzeja Sączka dla kontrkandydatów:
Kandydaci odpowiadają na pytania Krzysztofa Kazka:
Kto Twoim zdaniem wygrał debatę? Oddaj głos w ankiecie, komentuj - zapraszamy do dyskusji.
Ludzie
Rybnicki radny, zawodowo związany z PGG S.A.
Prezydent Rybnika
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu
@luxvariat ból d. ciśnie nie jak się widzi tę przepaść między bogatym, miejskim ośrodkiem, a biedną okolicą która tak niewiele może... Kiedy was w biednych Żorach 10 lat za Rybnikiem stać na tężnię i fontannę u nas w ostatnich 5 latach:
Powstaje huta aluminium, nowe hale produkcyjne zbudowano w Tesko Steel, Rettig i DB Cargo. Pierwszy na Śląsku 5 gwiazdkowy hotel Bel Mon Resort otwarł się koło zalewu, wybudowano nowoczesny biurowiec pod firmę z branży IT, rozpoczęto budować największą w Europie elektrownię gazową i specjalny nowy gazociąg, wyremontowano mnóstwo kamienic i budowane są nowe. InoWino otwarło największą salę restauracyjną w regionie, wkrótce gotowa będzie cała południowa obwodnica o parametrach autostrady, utworzono administracyjnie samodzielny Sąd Okręgowy, dogadano się odnośnie powrotu pociągów Gliwice-Rybnik/Rybnik-Gliwice (od czerwca), zbudowano nową zajezdnię dla autobusów, kupiono autobusy elektryczne i wodorowe oraz pierwszą na Śląsku stację wodorową, nie tylko zrewitalizowano Kopalnię Ignacy ale udało się ją wpisać na listę wojewódzkich centrów kultury, w remoncie jest Okrąglak - który wpisano na listę zabytków, zbudowano pierwszy w regionie dedykowany specjalnie młodzieży dom kultury, otwarto najnowocześniejszą porodówkę w województwie, szpital psychiatryczny stał się placówką naukową - kliniką Akademii Medycznej, zbudowano jedyny na południu Polski - Tor OCR100 (dla sportowców Ninja), Strefa Hallera - to przykład jedynego w naszym regionie sukcesywnego projektu tworzenia nowej przestrzeni śródmiejskiej. W budowie największy w regionie skatepark i hospicjum XXI wieku. Kilka dni temu oddano pierwszą w regionie profesjonalną galerię artystyczną. Wyremontowano wszystkie perony przystanków kolejowych w mieście.
A u sąsiadów kolejne 5 lat to tylko próba doganiania jak z tymi fontannami 10 lat za Rybnikiem, tężnią i basenem...
W Rybniku debaty, mlodzi kandydaci, fajne pomysły. 1,5 miliardowy budżet. Kierowanie takim miastem to prestiż, wyzwanie i przygoda.
Fajny jest ten Rybnik.
Taki nie za mocny:)
Taki upadający:)
Gwidon, trafiłeś w punkt.
Rybnik to sztucznie napompowane miasteczko z megalomańskimi zapędami.
Ostatnie lata to tylko potwierdziły, bo Rybnik jest najsłabiej rozwijającym się miejscem w Subregionie Zachodnim.
Nagle gliniane nogi Rybnika, zawalily się.
Oj Arteks, jesteś przezabawny :) :) :)
Rybnik upada na dno.
Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem
Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem
Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem
do do_Gwidona - Arteks zmieniłeś nicka ?
@Gwidon - Rybnik ma gmach teatru w którym przynajmniej raz w tygodniu grana jest sztuka teatralna. Słusznie, że nie jest wykorzystywany do jakichś politycznych spędów! Można tam spotkać aktorów których znamy z telewizji. Są operetki, balety, opery. To jedyny obiekt w naszym regionie ze sceną która umożliwia absolutną różnorodność przedstawień i największą widownią na 700 miejsc czyli więcej od teatru w Katowicach. Jest obiektem wpisanym na listę zabytków ze względu na jego oryginalność i znaczenie architektoniczne dla województwa. Według danych GUS Rybnik ma 126 tysięcy mieszkańców czyli według zasad matematycznych można mówić, że jest miastem 130 tysięcznym - największym w ROW i według pojęć geograficznych dużym miastem.
Zero konkretów, ta sama śpiewaka przed każdymi wyborami …, ale żeby coś zmienić to trzeba usunąć chwasty. Dokonać głębokiej orki, dobrze nawieźć i wysiać zdrowe nasiona .., zaopiekować w okresie kiełkowania i wzrostu .., cyklicznie opryskiwać przeciw chwastom…, To nam może zagwarantować tylko „Lepszy RybniK” z prezydentem T. Pruszczyńskim
@Edek007
Rybnik nie ma 131 tys tylko 118 tys mieszkańców. Następna rzecz to że w Rybniku NIE MA TEATRU!!! Ten budynek, SZUMNIE nazwany teatrem to zwykły dom kultury (teatr ma własnych aktorów, reżysera, własny repertuar, w teatrze odbywają się próby, teatr posiada garderoby teatralne).
Miasto 131 tyś ludzi a taką debatę gdzie się organizuje? Nie ma teatru? Czy choćby większej sali w bibliotece? Albo nawet tej na kampusie? Czysty wstyd.
Ahaha no A Saczek z tym pytaniem wymiotl az szkoda ze nie głosuję w rbczku