Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zwrot podatku z Holandii – najważniejsze informacje

Z wynagrodzenia osób pracujących na terenie Holandii odprowadzane są zarówno podatki, jak i składki. Niektórzy z tych pracowników mogą otrzymać zwrot podatku z Holandii. Sprawdź, czy należysz do ich grona i co musisz zrobić, aby uzyskać zwrot nadpłaconego podatku.

Zwrot podatku z Holandii – najważniejsze informacje

Kto może otrzymać zwrot podatku z Holandii?

Mówiąc najprościej: osoba, która legalnie pracowała w Holandii. Legalnie, czyli zgodnie z przepisami – pracownik został zgłoszony do odpowiednich instytucji, a z jego wynagrodzenia były odprowadzane podatki i składki. Masz za sobą pracę w Holandii? Najpewniej co miesiąc do Twoich rąk trafiał odcinek wypłaty (Salaris). A jeżeli tak, to znaczy, że praca była wykonywana w zgodzie z prawem – możesz zatem ubiegać się o zwrot podatku z Holandii.

Chociaż holenderskie przepisy umożliwiają ubieganie się o zwrot podatku do 5 lat wstecz, to z rozliczeniem nie warto zwlekać. Dlaczego? Powodów jest kilka:

  • możesz otrzymać wezwanie do rozliczenia – wówczas trzeba będzie się rozliczyć z podatku we wskazanym terminie;
  • pieniądze ze zwrotu mogą Ci się przydać – odzyskane środki mogą stanowić dodatkowy zastrzyk finansowy, jeżeli planujesz np. wakacje;
  • z czasem motywacja do rozliczenia się z holenderskim urzędem skarbowym może być coraz niższa.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot podatku?

Jak można przeczytać na stronie internetowej https://www.decret.pl/zwrot-podatku-z-holandii/, aby otrzymać zwrot podatku, należy przede wszystkim złożyć deklarację podatkową. Nie musisz tego robić samodzielnie – możesz skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmą się formalnościami, a także sprawdzą, z jakich ulg możesz skorzystać. To wygodne rozwiązanie mające tę przewagę, że daje poczucie bezpieczeństwa – deklarację sporządza osoba biegła w holenderskich przepisach podatkowych.

Do przygotowania deklaracji podatkowej wymagane są następujące dokumenty:

  • Jaaropgave. To odpowiednik polskiego PIT-11. Nie masz tego dokumentu? Nie szkodzi – rozliczenie jest też możliwe na podstawie wspomnianych już druków Salaris.
  • Kserokopia dowodu osobistego. Alternatywą jest kserokopia paszportu.
  • Zaświadczenia z polskiego urzędu skarbowego. Zaświadczenie dotyczy uzyskanych dochodów i jest wydawane na specjalnym druku.
  • Numer rachunku bankowego. Na podany numer konta bankowego holenderski urząd skarbowy przekaże nadpłatę podatku – jeżeli taka wystąpi.

Jak obliczyć wysokość zwrotu podatku z Holandii?

Jeżeli nie znasz obowiązujących na terenie Holandii przepisów podatkowych, to samodzielne wyliczenie wysokości nadpłaconego podatku jest praktycznie niemożliwe. W tej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty – możesz zamówić bezpłatną konsultację i wycenę przygotowania deklaracji podatkowej.

Pracujesz w różnych krajach Europy – nie tylko w Holandii, ale również w Niemczech? Możesz ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec. Jak można przeczytać na stronie internetowej https://www.decret.pl/zwrot-podatku-z-niemiec/, procedura jest podobna – należy rozliczyć się z niemieckim urzędem skarbowym. W tym przypadku również nie musisz tego robić samodzielnie. Aby mieć pewność, że w deklaracji nie pojawią się błędy, warto skorzystać ze wsparcia biura rachunkowego.

Materiał partnera