Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co zrobić, żeby jelita były miękkie?

Twarde, nieprzyjemne jelita mogą być bolesnym rozczarowaniem, gdy chcesz przygotować wyśmienite danie dla swoich bliskich. Jednak nie martw się – istnieją proste, skuteczne rozwiązania, które zamienią nawet najtwardsze osłonki w soczystą, delikatną doskonałość. 

Co zrobić, żeby jelita były miękkie?

Przyjrzyjmy się zatem sprawdzonym technikom zmiękczania jelit, a jeśli będziesz szukał dodatkowych rozwiązań - koniecznie sprawdź https://sklep.jelux.pl/

Miękkie jelita baranie i wołowe - dlaczego to ma znaczenie?

Zarówno wołowe, jak i jelita baranie są używane jako osłonki do kiełbas, ale również dość często są wykorzystywane w wielu potrawach, takich jak zupy i gulasze. Powolne gotowanie, jak również podsmażanie jelit pozwala uzyskać aromatyczny bulion i mięso o miękkiej, przyjemnie ciągnącej się konsystencji. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ich obróbka - by w efekcie móc delektować się daniem. 

Spójrzmy na detale tych wybranych metod obróbki jelit, a jeśli szukasz gotowych produktów - sprawdź ofertę dostępną w specjalistycznych sklepach, jak https://sklep.jelux.pl/20-jelita-baranie lub podobne.

Gotowanie jelit - sprawdzony sposób #1 na ich zmiękczenie

Aby skorzystać z tej metody, w pierwszej kolejności dokładnie oczyść jelita wołowe lub baranie pod zimną bieżącą wodą. Chodzi o to, by całkowicie pozbyć się z nich kryształków soli i przygotować je do roli osłonki dla kiełbasy.

Co dalej zrobić, by jelita wołowe były przygotowane do kiełbasy i innych przysmaków?

  • mocz przez 30-60 minut w naczyniu wypełnionym wodą,
  • wymień wodę na świeżą,
  • mocz osłonki sporo dłużej, nie zaszkodzi trzymać je w wodzie nawet 10 godzin

Po wykonaniu powyższych czynności należy po raz kolejny dokładnie przepłukać jelita wołowe, aby formowanie odbywało się w jeszcze łatwiejszy sposób.

Wskazówka dodatkowa! Pamiętaj, że im lepszej jakości jelita kupisz - tym na lepszej jakości wyrób końcowy możesz liczyć. Dlatego warto zamówić od sprawdzonego producenta, jak https://sklep.jelux.pl/23-jelita-wolowe.

Jelita w kuchni - co zrobić z pozostałościami?

Zostało trochę jelit? Wykorzystaj je w daniu obiadowym. Wystarczy pozostałe jelita wołowe lub baranie podsmażyć. W pierwszej kolejności jednak włóż w całości do dużego garnka. Zalej flaki wodą, dodaj wanilię i ocet, a następnie doprowadź do wrzenia. Zmniejsz ogień i gotuj przez 1 godzinę, a następnie odcedź wodę i pozwól jelitom im ostygnąć. Użyj ostrego noża, aby pokroić je na kawałki. 

Rozgrzej oliwę z oliwek na dużej patelni, dodaj pokrojoną czerwoną cebulę, posiekany czosnek i jelita gorącego oleju. Podsmaż aż do momentu, aż cebula stanie się przezroczysta. Dodaj sos pomidorowy, gotuj pod przykryciem przez około 30 minut i smacznego!

Jedz jelita - na zdrowie!

Jelita są częścią naszej diety od setek lat, a kiedyś były podstawowym pożywieniem wśród ubogiego społeczeństwa. Chociaż straciły na popularności jako żywność w Europie i Stanach Zjednoczonych - to nadal są stosunkowo powszechne w wielu częściach Azji. W Polsce spotykamy się z nimi w diecie przede wszystkim w formie osłonek do kiełbas oraz flaków.

Materiał zewnętrzny