To koniec. Upadłość Rafako ogłoszona przez sąd
Jeden z największych pracodawców na Śląsku w stanie upadłości. W czwartek (19.12.) w Sądzie Rejonowym w Gliwicach zapadła decyzja w tej sprawie.
Rafako złożyło wniosek o upadłość Spółki pod koniec września [Rafako złożyło wniosek o upadłość spółki. "Jedyne możliwe rozwiązanie"]. Parę tygodni wcześniej Zarząd Rafako S.A. otrzymał informację, że JSW Koks S.A. jednostronnie zakończyła mediacje przed Prokuratorią Generalną, które miały na celu podpisanie planowanej od ponad roku ugody, związanej z realizacją budowy elektrociepłowni w Radlinie [Fatalne wieści dla Rafako. JSW Koks S.A. wycofała się z mediacji].
Chociaż nie była to jedyna przyczyna złożenia wniosku o upadłość, to jednak decydująca dla Spółki, która od dłuższego czasu borykała się z problemami [Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły. Historia upadku Rafako].
19 grudnia Sąd Rejonowy w Gliwicach, XII Wydział Gospodarczy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Emitenta.
- Sąd wyznaczył Syndyka w osobie Pana Wojciecha Zymka (Zymek), posiadającego licencję doradcy restrukturyzacyjnego - wskazuje Spółka w wydanym w czwartek komunikacie.
Z raportu okresowego Rafako, obejmującego miesiące od stycznia do grudnia tego roku, wynika, że zobowiązania Spółki wynosiły 1,416 mld złotych. Co dalej? Przypomnijmy, że Rafako zatrudnia około 700 pracowników. W listopadzie podjęto decyzję o uruchomieniu formalnej procedury zwolnień grupowych [Zwolnienia grupowe w Rafako S.A. Zarząd konsultuje je ze związkami zawodowymi. 727 osób ma stracić pracę].
11 grudnia w odpowiedzi na doniesienia medialne o rzekomych planach ratunkowych rządu, Spółka wydała oświadczenie, że "nie prowadzi obecnie żadnych rozmów z przedstawicielami administracji rządowej, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. ani jakimkolwiek innym podmiotem, w sprawie dalszego funkcjonowania majątku RAFAKO S.A. po ogłoszeniu upadłości Spółki, ani sprzedaży lub dzierżawy majątku RAFAKO S.A."
Z dniem ogłoszenia upadłości RAFAKO S.A. zarządzanie majątkiem Spółki, w tym uprawnienie do sprzedaży lub wydzierżawienia jej majątku przejmuje syndyk masy upadłości Rafako.
Pisowska polityka wieloletniego rozdawnictwa i przekrętów zebrała kolejne żniwo - to się będzie ciągnąć latami (likwidacje kolejnych zakładów). Przez pisowskie nieudolne 8-io letnie rządy upadło PONAD 75 TYSIĘCY firm - często rodzinnych z kilkudziesięcioletnią tradycją (wielu mówiło: "przetrwaliśmy wojnę, przetrwaliśmy komunę, przetrwaliśmy transformacje ustrojową NIE przetrwaliśmy rządów pisu..."). Tylko nie zwalajcie na Tuska bo problemy Rafako (i nie tylko) zaczęły się za WASZYCH pisowskich rządów.
rafako to żadna strategiczna firma tvn to tak, glosy oddane, autografy zebrane, zdjrcie z donaldem jest. to brac sie do kupy i na szparagi u niemca pracy jest duzo na zbiorach
Polsat jest strategiczną firma też .....ludzie sami go wybrali...
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu
Strategiczne firmy wg Tuska to TVN, a Rafako to Tuskowi do niczego się nie przyda.