Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szkolenie z biostymulatorów tkankowych – jakie produkty wybrać i jak je stosować?

Redukcja zmarszczek i widocznych oznak starzenia się skóry to główny cel, jaki przed medycyną estetyczną stawia coraz liczniejsze grono pacjentów. Lekarze poszukują zatem innowacyjnych rozwiązań i metod, które w mało inwazyjny sposób, ale skutecznie przywracają młodzieńczy wygląd skóry. Substancje zawarte w wybranych preparatach wypełniają zmarszczki i działają zbawiennie na wygląd zewnętrzny pacjenta. Szkolenie z biostymulatorów tkankowych to doskonała okazja dla lekarzy na zapoznanie się z nowoczesnymi metodami regeneracji skóry twarzy. To zwykle ten obszar pacjenci i specjaliści wybierają jako pole zabiegowe stymulacji tkankowej.

Szkolenie z biostymulatorów tkankowych – jakie produkty wybrać i jak je stosować?

Szkolenie z biostymulatorów tkankowych umożliwia przekazanie kursantom podstawowych informacji z zakresu stosowania naturalnej stymulacji tkankowych procesów regeneracyjnych. W tym celu wykorzystuje się jedne z najnowocześniejszych i najpopularniejszych preparatów dostępnych na rynku kosmetycznym. Lekarze uczestniczący w kursie poznają sposoby na pobudzenie skóry do regeneracji i produkcji kolagenu oraz elastyny. Dowiadują się również, jakie preparaty stosować w różnorodnych wskazaniach medycznych i kosmetycznych. Podczas części warsztatowej szkolenia pod okiem instruktora samodzielnie wykonują zabiegi medycyny estetycznej z użyciem biostymulatorów.

Szkolenie z biostymulatorów tkankowych – informacje ogólne

Szkolenie z biostymulatorów tkankowych w METODOS Medycznym Ośrodku Szkoleniowym kończą lekarze, którzy chcą poszerzyć ofertę własnej działalności branżowej. Wychodzą naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających pacjentów. To oni kształtują bowiem popyt na wybrane zabiegi medycyny estetycznej, poszukując wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. By bezpiecznie i skutecznie wykonywać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, należy być lekarzem i ukończyć specjalistyczne kursy. Dzięki temu, że są one podzielone na dwie części (teoretyczną i praktyczną) kursant może usystematyzować swoją wiedzę i poszerzyć zakres umiejętności.

Stałym elementem szkolenia z wykorzystania stymulatorów tkankowych jest profesjonalne przedstawienie ich rodzajów, składu i specyfiki działania. Wykładowcy zwracają szczególną uwagę kursantów na dostępność wybranych preparatów na polskim rynku branżowym. Przedstawiają ich podział ze względu na skład, czas działania i oczekiwane rezultaty stosowania.

Które stymulatory tkankowe wybrać? Przygotowanie teoretyczne kursantów

Szkolenie z biostymulatorów tkankowych rozpoczyna się od części teoretycznej, podczas której główne skrzypce gra wykładowca. Przedstawia on kursantom podstawową nomenklaturę i główne zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania konkretnych zabiegów z medycyny estetycznej. Podczas wykładu uczestnicy szkolenia przypominają sobie przede wszystkim informacje z zakresu budowy anatomicznej skóry i jej fizjologii oraz przebiegu procesów jej starzenia. Lekarz zwraca ponadto uwagę na istotność procedur anti-aging w terapii długotrwałej oraz konieczność stosowania stymulatorów tkankowych dobranych indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta.

Zależnie od stanu zdrowia, wskazań i oczekiwań pacjentów podczas zabiegu można stosować różnorodne preparaty dopuszczone do użytku w medycynie estetycznej. To przede wszystkim takie substancje jak Profhilo, Ejal 40, Nucleofill, Philart, Linerese, Sunekos, Ellanse, Karisma, Lenisna, Hydroksyapatyt wapnia, Sculptra. Różnią się one miedzy sobą przede wszystkim substancjami czynnie wpływającymi na pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry. Celem ich stosowania jest odmłodzenie nie tylko skóry, ale również tkanki podskórnej, zapewniającej bezpośrednie rusztowanie dla skóry. Dzięki nim możliwe staje się wygładzenie nawet głębokich zmarszczek i bruzd, poprawa kondycji skóry, przywrócenie jej witalności, poprawa elastyczności i napięcia oraz ogólnego owalu twarzy, a także jej rewitalizacja.

Biostymulatory tkankowe – kurs praktyczny

Po części teoretycznej szkolenie z biostymulatorów tkankowych przybiera formę warsztatu umożliwiającego indywidualną pracę każdego uczestnika. Konieczne jest uprzednie zapoznanie kursantów z nowoczesnymi technikami iniekcji, zasadami bezpiecznej kwalifikacji pacjentów do zabiegu i omówienie uwarunkowań anatomicznych ubytków tkankowych oraz wskazań do zastosowania stymulacji. W części praktycznej szkolenia uczestniczą modelki i modele. Dzięki ich obecności uczestnicy szkolenia mają okazję po raz pierwszy dobrać indywidualnie preparat do stanu zdrowia i oczekiwań zainteresowanej osoby, która zgłasza się na wybraną procedurę. Konieczny jest również optymalny dobór techniki wykonania iniekcji – z wykorzystaniem igły lub kaniuli oraz przygotowanie preparatu. Kursanci dowiadują się, które substancje należy rozcieńczyć przed podaniem do ustroju pacjenta, jak i kiedy używać znieczulenia miejscowego, czy należy używać roztworów z lidokainą lub NaCl. Pracę z modelami i modelkami nadzoruje doświadczony instruktor. Czuwa on przede wszystkim nad bezpieczeństwem i efektywnością wykonywanych procedur.

Szkolenie z biostymulatorów tkankowych dla lekarzy to nie kurs kosmetyczny

Po zastosowaniu odpowiednich technik zabiegowych przychodzi czas na ocenę osiągniętych efektów. By dostrzec określone rezultaty zastosowania biostymulatorów tkankowych, należy znać podstawowe informacje z zakresu kosmetologii, dermatologii, a nawet chirurgii. Konieczna jest również wiedza z zakresu anatomii ludzkiej twarzy. Z tego względu szkolenie z biostymulatorów tkankowych dedykowane jest wykwalifikowanym lekarzom. Co istotne, nie muszą oni posiadać doświadczenia w branży medycyny estetycznej. Zgłaszając się na kursy i szkolenia w METODOS, pracują zwykle w różnorodnych placówkach i mają odmienne specjalizacje.

Po ukończeniu szkolenia z zabiegów z użyciem biostymulatorów tkankowych lekarz poszerza zakres swoich usług, nie tracąc dotychczasowych uprawnień. Legalnie i bezpiecznie może wykorzystywać nabyte umiejętności praktyczne podczas samodzielnej, najczęściej prywatnej, praktyki lekarskiej.

Chcesz zapisać się na szkolenie z biostymulatorów tkankowych w METODOS? Zapoznaj się ze szczegółami kursu: https://metodos.pl/szkolenia/zastosowanie-biostymulatorow-tkankowych/.

Materiał zewnętrzny