PWSZ zaprasza na wykłady i warsztaty
W najbliższych miesiącach Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zorganizuje trzy wykłady, warsztaty oraz wystawę.
10 stycznia o godz. 17.00 w RCK odbędą się wykłady:
- dr Zbigniew Wieczorek – Średniowieczny obraz artysty ikonopisa w filmie Andrzeja Tarkowskiego
- dr Kazimierz Frączek – Między wschodem a zachodem Anatomia Cierpienia Grünewalda a Ekonomia Zbawienia według Dionisija
- wystawa ikon studentów Instytutu Sztuki oraz dr Kazimierza Frączka
19 stycznia o godz. 12.00 w sali 202 budynku głównego PWSZ w Raciborzu odbędzie się wykład dr Jakuba Berezowskiego „Nowa strategia Europa 2020 – szanse i zagrożenia dla Nowa strategia Unii Europejskiej „Europa 2020”.
"Nowa strategia Unii Europejskiej „Europa 2020” zastąpiła dotychczas realizowaną strategię lizbońską. Niestety dotychczasowe działania związane z wdrażaniem strategii lizbońskiej nie powiodły się. Nowa strategii zakłada rozwój inteligentnej gospodarki opartej na poszanowaniu zasobów naturalnych i środowiska a także włączenie społeczne czyli
aktywizację bezrobotnych. Priorytety zawarte w dokumencie programowym są dla naszego kraju dyskusyjne ponieważ nie do końca uwzględniają jego potrzeby oraz możliwości. Należy dzisiaj wskazać jakie szanse da Polsce wdrażanie strategii Europa 2020 i w jaki sposób uniknąć zagrożeń wynikających z wyznaczonych kierunków rozwoju?" (dr Jakub Berezowski)
Zorganizowane grupy proszone są o potwierdzenie przebycia do 12.01.2012r. na adres e-mail: dorota.chromiec@pwsz.raciborz.edu.pl bądź zgłoszenie telefoniczne (32) 415 50 20 wew. 166
22 marca w godz. 10.00-11.30 w sali 202 budynku PWSZ w Raciborzu odbędą się warsztaty organizowane przez wykładowców Zakładu Filologii Słowiańskiej „Wszystko, co chcielibyscie wiedzieć o Czechach i czeskim, ale boicie się zapytać”. Czy język czeski jest trudny? Jak bliskie są nasze kultury? Czy znamy innych, poza Švejkiem, bohaterów literackich? Czy godzina wystarczy, aby odpowiedzieć na te pytania i „nauczyć się” czeskiego? Można będzie się przekonać na zajęciach przygotowanych przez wykładowców profilu czeskiego raciborskiej filologii słowiańskiej. W programie:
- prezentacje multimedialne poświęcone literaturze i kulturze naszych południowych
sąsiadów
- krótki test wiedzy o Czechach
- przyśpieszony kurs podstaw języka czeskiego.
NIE CZEKAJ, JUŻ DZIŚ ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY: anna.wroblewska@pwsz.raciborz.edu.pl
Warsztaty prowadzone będą dla grupy docelowej jaką są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Czekamy również na zgłoszenia chętnych Szkół pragnących uczestniczyć w warsztatach. Zgłoszenia grup należy kierować pod wskazany powyżej adres mailowy.
Szkola, jak kazda inna walczy o sztuki studentow bo od tego zalezy jej byt. Oszukiwanie sie, ze jest to komus jeszcze potrzebne kosztuje sporo pieniedzy. Ale raczka raczke myje, i szkoly beda sie mialy dobrze, zanim dlugi przez nie wygenerowane osiagna astronomiczne kwoty.
No to niezle, zobaczyłem jak stoi PWSZ RAcibórz w rankingu 2011 to się przeraziłem, uczelnia która nie nadaje tytułu magistra a tyle krzyku?! Jedynie co mozna poleciś to tylko kierunek : angielski, reszta to produkcja bezrobocia, kto na przykład po licencjacie wychowanie fizyczne znajdzie robote w Raciborzu - NIKT, nawet po magistrze tez nikt, rynek nauczycieli jest zabetonowany, za pare lat napewno bedą łacyzć szkoły itd, dalsze kierunki są także nieatrakcyjen!
Tak
czy w PWSZ Racibórz edukacje w dalszym ciągu końcvzy się na Linencjacie!?