Racibórz włącza się w akcję Godzina dla Ziemi
31 marca o godz. 20.30 w Raciborzu zgasną iluminacje świetlne budynków: Urzędu Miasta, Urzędu Stanu Cywilnego, Sądu Rejonowego i niektórych kościołów.
Po raz szósty na całym świecie 31 marca o 20.30 czasu lokalnego na godzinę zgasną światła. Ten symboliczny gest będzie wyrazem naszej wspólnej troski o Ziemię. Miasto Racibórz po raz kolejny przyłączy się do tej inicjatywy.
W zeszłym roku udział w tej akcji wzięło prawie 2 miliardy ludzi na całym świecie. 31 marca na świecie zgasną światła w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie. Akcja oprócz symbolicznego gaszenia świateł w mieszkaniach i obiektach po raz kolejny zachęci wszystkich uczestników do małych zmian w codziennym zachowaniu, mogących zredukować emisję dwutlenku węgla i do dbania o środowisko.
W ubiegłym roku w Godzinę dla Ziemi zaangażowało się ponad 4 000 miast i setki milionów osób w 135 państwach, także w Polsce. W akcji oficjalnie wzięło udział ponad 40 polskich miast. Zgasło oświetlenie najważniejszych budynków m.in. Pałac Kultury i Nauki, Galeria Zachęta i Muzeum Narodowe w Warszawie, Kościół Najświętszej Marii Panny w Poznaniu, Gmach Główny Uniwersytetu i Most Uniwersytecki we Wrocławiu, Bazylika Najświętszej Marii Panny, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Bazylika Mariacka z Kaplicą Królewską oraz Wielki i Mały Młyn w Gdańsku, Trasa Zamkowa w Szczecinie. Do akcji włączyli się także politycy; zgasło oświetlenie zewnętrzne kancelarii Premiera i Prezydenta RP oraz pięciu ministerstw: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Środowiska.
Do akcji mogą włączyć się także szkoły - nauczyciele i uczniowie.
W jaki sposób placówki szkolne i edukacyjne (uczniowie klas 1-6 wraz z opiekunami) mogą wziąć udział w Godzinie dla Ziemi WWF:
- Przeprowadzenie przez opiekunów zajęć edukacyjnych według scenariuszy lekcyjnych dostępnych od 1 marca na stronie internetowej wwf.pl w zakładce Godzina dla Ziemi
i/lub
- Udział w konkursie na akcję edukacyjną "Godzina dla Ziemi WWF" (formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu i opis konkursu dostępne są od 1 marca na stronie internetowej wwf.pl w zakładce Godzina dla Ziemi )
i/lub
- Zarejestrowanie na stronie wwf.pl szkoły/placówki jako biorącej udział akcji w ogólnodostępnym formularzu przez pracownika szkoły/placówki.
(UM w Raciborzu)
Oszczędzać należy cały rok, a nie tylko przez jedna godzinę. Poza tym jest dużo miejsc, gdzie jest zbyt dużo lamp, a wystarczyłaby co druga (a nawet co trzecia).
bezsensowna akacj, która może jedynie spowodować przeciążenie sieci po nagłym włączeniu wszystkiego po jej zakończeniu
Szkoda, że na Batorego nie zgasną światła na stałe.
dobra akcja