Pamiętaj - weź paragon
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Raciborzu Barbara Głód zachęca do wzięcia udziału w akcji "Weź paragon", poprzez żądanie wydania paragonu przy dokonywaniu codziennych zakupów lub korzystaniu z usług. Przyczyniamy się w ten sposób do likwidacji szarej strefy. Paragon zabezpiecza prawa konsumenta, pozwala też kontrolować zgodność ceny z ofertą.
W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2012 r. administracja skarbowa prowadzi kolejną akcję pn. „Weź paragon”.
W jej ramach będą prowadzone nie tylko kontrole ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych, ale także kampania informacyjno-edukacyjna, celem wzmocnienia świadomości społecznej i wiedzy o tym, że paragon to nie tylko nasz jedyny dowód potrzebny przy reklamacji, ale także sposób na wsparcie uczciwie prowadzących działalność gospodarczą. Paragon jest także dowodem na tworzenie uczciwej konkurencji. Sprzedawca taki paragon powinien wręczyć klientowi bez jego dodatkowych starań. Ci, którzy tego nie robią, ukrywają swoje faktyczne obroty i dochody, powodując uszczuplenie należności wobec skarbu państwa. Biorąc paragon zapobiegamy nielegalnemu wzbogaceniu się nieuczciwych sprzedawców.
Czym moze sie skonczyc nie wystawianie paragonow- wiedzimy wszyscy -wystarczy podac jedno Haslo Grecja. Teraz sa zebrakami Europy. Nie pozwalajmy wzbogacac sie chytrym, nieuczciwym sprzedawcom. Trzeba wymagac by wszyscy placili podatki- zeby nie bylo grup uprzywilejowanch jak np. lekarze- gdzie sa ich kasy fiskalne? kto sprawdza ile pacjetow i za ile oni przyjeli?.
Kto jest za taki nonsens wogole odpowiedzialny?Sciagniete od nich podatki powinne byc pompowane w sluzbe zdrowia i ochronne srodowiska na Slasku.
Fajna akcja
tylko gdzie szybko zgłosić "działalność" ,która nie wystawia paragonów?
Wczoraj np. miałem taki przypadek na płatnym parkingu pod zamkiem w Ogrodzieńcu.
Właściciel nawet nie wystawiał "ręcznych" pokwitowań, ale 5 zł brał.