Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ikea przechodzi na zdjęcia komputerowe

Jak donosi The Wall Street Journal, 12 procent materiałów publikowanych przez IKEA w 2012 roku było lub będzie renderowanych komputerowo. W 2013 liczba ta wzrośnie już do 25 procent.

By uzmysłowić sobie skalę przedsięwzięcia jakim jest wydawanie katalogów, wystarczy spojrzeć na liczby. W ciągu roku drukowanych jest 208 milionów katalogów, czyli dwa razy więcej niż egzemplarzy biblii. Powstaje 62 oddzielnych, różnych wersji, kolportowanych w 43 krajach.

Skłonienie się w stronę renderów jest - z ekonomicznego punktu widzenia - mądrym posunięciem. IKEA może dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Zamiana ciemnego drewna, popularnego w jednym kraju, na drewno jasne, zajmie nieporównywalnie mniej czasu niż kładzenie podłogi od nowa i ponowne realizowanie całej sesji. Nie będziemy musieli wyrzucać świeżo przygotowanych kuchni do kosza zaraz po sesji zdjęciowej - mówi Anneli Sjogren, szef działu fotografii.

Składanie katalogu trwa zazwyczaj około 10 miesięcy. Zdjęcia, które znajdują się w tych publikacjach, powstają w jednym z największych studiów fotograficznych w Europie. IKEA zatrudnia obecnie 285 fotografów i niezliczoną liczbę projektantów wnętrz.

Dywizja zajmująca się grafiką trójwymiarową jest dużo mniejsza, dlatego też firma zmuszona jest podjąć współpracę z przeróżnymi szkołami fotograficznymi. Chce wprowadzić w nich większy nacisk na lekcje z designu i grafiki.

IKEA planuje również dokształcić swoich fotografów z tego zakresu, by lepiej radzili sobie ze stworzeniem danej sceny bez pomocy aparatu.

Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy. Przykładowo, ludzie przedstawiani w klasycznym, komputerowym 3D często wyglądają nienaturalnie. Równie trudno jest przedstawić jedzenie czy tekstylia, które wyglądają po prostu zbyt idealnie. Dlatego przy monitorze, oprócz grafika, musi znaleźć się osoba będąca w stanie wskazać, gdzie dodać odcisk palców czy fragment zużycia materiału. Po to, by przedmioty sprawiały wrażenie naturalnie użytkowanych.

Z grafiką komputerową IKEA eksperymentuje od 2005 roku. Wcześniej gigant meblowy korzystał z komputerów jedynie w celu obróbki zdjęć.

(źródło: swiatobrazu.pl)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].