Częste mycie wydłuża autu życie
Przy jakiej temperaturze można myć samochód? Czy podczas mrozów mycie nie szkodzi powłoce lakierniczej? Na wszelki wypadek zasięgnęliśmy języka u specjalisty. Na pytania „Tygodnika Rybnickiego” odpowiada Adrian Nitner, właściciel mobilnej myjni parowej Carnit.
Jak dobrze umyć auto zimą?
Zima jest bardzo specyficznym okresem, podczas którego wbrew panującemu przekonaniu auto można myć, a nawet należy jak najczęściej, bo słone błoto oblepiające podwozie i karoserię może skutecznie zniszczyć samochód. Jeśli nie mamy takiej możliwości starajmy się opłukiwać auto czystą wodą, nie omijając przy tym nadkoli. Istotną sprawą jest, by podczas zimowego mycia nie serwować naszemu samochodowi zbyt dużej różnicy temperatur, gdyż to sprzyja matowieniu i pękaniu lakieru. Po myciu staramy się dokładnie osuszyć karoserię, zamki, wszystkie wnęki i uszczelki. Polecam zaopatrzenie się w podstawowe kosmetyki pielęgnujące do auta, uwzględniając przy tym specjalne preparaty do uszczelek i zamków, a przed zimą jak najczęściej woskować samochód.
Czym jest myjnia parowa?
Jest to technologia zbliżona do mycia ręcznego, gdzie zamiast ogromnej ilości wody używa się gorącej pary wodnej. W przeciwieństwie do myjni szczotkowej, która niestety dosyć często niszczy lakier czy myjni bezdotykowej, która właściwie tylko opłukuje samochód, myjnia parowa myje dokładnie, bezpiecznie, ekologicznie i ekonomicznie. Samochód możemy umyć w dowolnym miejscu: od garażu po osiedlowy parking, gdyż jedynym warunkiem jest dostęp do prądu. Koszt mycia parowego jest porównywalny z myjniami ręcznymi, natomiast dużym plusem jest dojazd do klienta.
Jak wygląda mycie parą?
Jest to najczystszy sposób wymycia samochodu. Para wodna dostaje się między powierzchnię karoserii i zanieczyszczenia, tworząc łatwą do wytarcia powłokę. Doskonale sprawdza się w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc, gdzie zbiera się mnóstwo kurzu. Wilgotność tej pary jest bardzo niska, dlatego można nią myć tapicerkę, miejsca wokół elektroniki, a także silnik. Doskonale sprawdza się do przedmuchania i odświeżenia układ nawiewu.
(as)