Małe urządzenie, a wielka pomoc przy zakupie samochodu
W obecnych czasach, przy coraz liczniejszej puli nowinek technologicznych, warto mądrze korzystać z ich dobrodziejstwa w każdej sferze naszego życia. W ten sposób znacznie ułatwimy sobie z pozoru proste czynności – jak chociażby kupno nowego samochodu. Jeżeli zamierzamy nabyć auto prosto z salonu, nie będzie z tym najmniejszego problemu, lecz – nie oszukujmy się – Polacy najczęściej kupują samochody, które miały już wcześniej właściciela.
W takiej sytuacji zawsze istnieje ryzyko, iż osoba sprzedająca, chcąc wynegocjować wyższą cenę, ze wszystkich sił będzie próbowała postawić auto w jak najjaśniejszym świetle, kamuflując pewne mankamenty.
Jak na przykład rozpoznać, że samochód, wbrew zapewnieniom właściciela, jest bezwypadkowy? Najpewniejszym wskaźnikiem będzie zmierzenie grubości lakieru. W przypadku, kiedy samochód brał udział w wypadku albo chociaż zwykłej stłuczce, przed sprzedażą musiał zaliczyć wizytę u lakiernika. Miernik grubości lakieru może być zatem nieodzownym kompanem przy zakupie samochodu – może nie koniecznym, lecz na pewno ogromnie się przydaje przy podjęciu trafnej decyzji – kupić czy nie kupić.
Rodzaje grubościomierzy
Mierniki grubości lakieru możemy podzielić najprościej jak się da, czyli pod względem przeznaczenia. Są bowiem mierniki przeznaczone wyłącznie do stali zwykłej i stali ocynkowanej, oraz mierniki dedykowane dla wszystkich rodzajów blach. W tej chwili modeli dostępnych na rynku jest tak wiele, iż z pewnością każdy wybierze coś optymalnego dla siebie. Najprostsze modele mierników przeznaczonych do użytku amatorskiego są malutkie i bardzo poręczne – ich wielkość można porównać do pudełka zapałek. Posiadają sondę na kablu oraz czytelny wyświetlacz cyfrowy z prostym, intuicyjnym menu. Zasilanie bateryjne oraz zwijany kabelek sprawiają, że urządzenie bez trudu zmieści się w każdej kieszeni a pomiar wykonywany nim będzie przebiegał dyskretnie.
Jeśli to nam nie wystarcza, wybierzmy nieco bardziej zaawansowany model, dedykowany nie tylko celom motoryzacyjnym. Taki grubościomierz przyda się nam w wielu sytuacjach, jest bowiem dostosowany do wielu rodzajów powierzchni, zarówno stali jak i np. miedzi. Zakres pomiaru jest znacznie szerszy niż w przypadku najprostszych modeli do amatorskiego użytku. Również menu wyświetlacza jest o wiele bardziej rozbudowane i posiada dużo przydatnych funkcji – m.in. stan baterii, trwałą pamięć 100 pomiarów oraz, oczywiście, wybór rodzaju badanej powierzchni. Jeśli i to nas nie satysfakcjonuje a uniwersalność nie jest cechą tak bardzo pożądaną, gdyż często kupujemy samochody lub tylko asystujemy innym w tej czynności, wybierzmy model bardziej profesjonalny, przeznaczony specjalnie do samochodów. Mierniki z funkcją ASYSTENT są w stanie najlepiej i najtrafniej podpowiedzieć użytkownikowi, czy dane auto miało w swej historii jakiekolwiek naprawy blacharsko-lakiernicze. Dzięki tej wbudowanej funkcji nie będziemy musieli głowić się nad wynikami – nasz ASYSTENT bowiem sam je dla nas zinterpretuje i postawi diagnozę. Może ocenić np., iż lakier w badanym miejscu jest za cienki lub stosowana była szpachla. Jeśli zatem zależy nam na profesjonalnym pomiarze oraz ogromnej łatwości w obsłudze, ten model został stworzony dla nas.
Dobre, bo polskie – i z certyfikatem
Niezależnie jednak od naszego wyboru, kupując grubościomierz zwróćmy bezwzględnie uwagę na to, czy produkt posiada certyfikat CE. Mimo, iż na naszym rynku dostępnych jest całe mnóstwo mierników różnych producentów, wybierzmy produkt polski – wspierajmy lokalną gospodarkę ciesząc się przy tym świetną jakością idącą w parze z dobrą ceną.
Prodig Tech - Mierniki lakieru na każdą kieszeń
Artykuł został przygotowany przez firmę Mierniki lakieru Prodig-Tech specjalizującej się w projektowaniu i produkcji urządzeń elektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem mierników grubości lakieru.
Materiał zewnętrzny