Pracownicy Rafako liczą na podwyżki w związku z kontraktem na Jaworzno
Konsorcjum Rafako i Mostostalu podpisało dziś w Jaworznie umowę na realizację bloku energetycznego. W pałacyku rafakowskim odbyła się z tej okazji uroczystość z udziałem szefostwa spółki i reprezentantów załogi.
Bloki dla Tauron Wytwarzanie SA mają być zrealizowane w ciągu 59 miesięcy. Kontrakt opiewa na kwotę blisko 5 mld zł, jest największym samodzielnym kontraktem Rafako SA. Miejscowi politycy nie mają złudzeń. To "oddech dla firmy i spokój dla Raciborza i regionu" mówią zgodnie poseł i senator z PO - Henryk Siedlaczek i Adam Zdziebło.
Wiceminister rozwoju regionalnego reprezentował w pałacyku Rafako rząd. Prezes Mortas podkreślał, że obaj przedstawiciele parlamentu bardzo ciepło traktują raciborską spółkę i zasłużyli się w pozyskaniu projektu dla Rafako. Określił starania o jaworzański kontrakt jako "wyścig", a podpisanie umowy nazwał "strzeleniem gola". - 65% wartości kontraktu mamy u siebie. Tak dobrze jeszcze nie było - podkreślił Paweł Mortas szef zarządu Rafako SA. To co szczególnie go cieszy, to "w pełni odzyskane zaufanie instytucji finansowych".
Jakie są reakcje wśród załogi? - To dla załogi fabryki oznacza stabilizację i szansę na podwyżki - stwierdził Marek Tylka szef jednego ze związków zawodowych w Rafako. Mówił też, że pracownicy cierpliwie czekali na wieści z Jaworzna i obyło się bez niepokojów.
Czy firma będzie zatrudniać nowych pracowników w związku z realizacją kontraktu? - Za wcześnie o tym mówić ale będziemy analizować potrzeby przy realizacji tego zlecenia - stwierdził w pałacyku Krzysztof Burek wiceprezes Rafako SA.
Ludzie
wiceminister, senator
Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu
To nie te jak nazwałes ich głupole som winni, ci ludzi som pracowici i wierni. Racibórz baył kiedys potengom gospodarczom z tymi samymi ludzmi - duch Społeczenstwa. Dzisiaj jest biedactwem. Jagby Raciborz usamodzielnc i uniezaleznic od reszty znowu byłby potengom. A nieudlolnosc żondzoncych miastem ma najwienkszy wpływ na rozwój i bezrobocie. Moze by tych żondzoncych miastem wymienic na młodszych i wykształconych. Obecnie buduje sie tylko Markiety, jaki to rozwój. to jest zaraza dla miasta. Raciborz pod wzglendem Gospodarczym ginge w oczach.
pracownicy to tam cały czas liczą na podwyżki... dobrze że 90% roboli to głupole oderwane granatem od pługa, dostaną po 50 zł i będą wniebowzięci...