18 maja w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu trzech diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dwóch z nich praktykowało w Raciborzu, a trzeci będzie tu wikarym.
Ze Stefanem, byłym księdzem, mejluje Łukasz Libowski, jeszcze ksiądz. Kontynuacja artykułu Prędzej czy później każdy ksiądz czy kleryk zmierzy się z własnym „Już nie chcę”.
Udziałem w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz sprawujących władzę, a także strażaków i ich rodzin władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy w kościele pw. św Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej uczcili przypadającą 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Eucharystia zbiegła się ponadto...
Ks. Bernard Czernecki celebrował mszę świętą w intencji Ojczyzny, która tradycyjnie już 3 maja odbyła się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniających represjonowanych górników w latach 1981-1989, ofiary katastrofy smoleńskiej i narodziny Solidarności.
W niedzielne popołudnie 21 kwietnia 2024 r. w pszowskiej bazylice wybrzmiał koncert z okazji 40. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Do rywalizacji i zabawy w konkursie przystąpiło 15 drużyn z województwa śląskiego, reprezentujących szkoły takie jak: SP Krzyżanowice, SP Tworków, ZSP1, ZSP2, SP4, SP15 i SP 18 w Raciborzu, ZSP Grzegorzowice, ZSP Rudnik, SP Gamów, ZSP2 w Rybniku, SP4 w Radlinie, SP35 w Tychach oraz ZSP22 i SP9 w Katowicach.
Ze Stefanem, byłym księdzem, mejluje Łukasz Libowski, jeszcze ksiądz [odc. 1].
Kaplica pogrzebowa na cmentarzu komunalnym w Wodzisławiu Śląskim przeszła modernizację. Wnętrze kaplicy bardzo się zmieniło. W czwartek 11 kwietnia odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, podczas którego poświęcono kaplicę.
Już po raz drugi wierni wzięli udział w marszu ku pamięci św. Jana Pawła II, który przeszedł z rynku pod pomnik świętego przed rybnicką bazyliką.
W siodle, bryczkach, traktorami i na rowerach - tak kilkadziesiąt osób udało się w poniedziałek, 1 kwietnia polnymi drogami z Zawady Książęcej przez Ciechowice i Łęg, by prosić o urodzaj i szczęśliwy przebieg żniw.
Proboszcz Norbert Nowotny tradycyjnie podzielił się trasą z Janem Płaczkiem i pokonał wierzchem połowę dystansu procesyjnego. W Sudole jest zawsze tradycyjnie - 4 przystanki na modlitwę i tzw. rajtowanie na finał. W tym roku ponownie po małej ceście, bo ulica Topolowa wyasfaltowana.
Wielka Sobota to czas adoracji po ukrzyżowanym i złożonym do grobu Chrystusie. Wieczorem tradycyjnie sprawowana jest liturgia Wigilii Paschalnej.
Wigilia Paschalna w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu to niezwykle uroczyste wydarzenie, które stanowi centralny moment Triduum Paschalnego.
W Wielkanocny Poniedziałek w czterech miejscowościach powiatu raciborskiego kultywowana będzie kilkusetletnia tradycja dziękczynno-błagalnych procesji po polach.
Tradycyjnie w Wielką Sobotę odbywa się obrzęd poświęcenia pokarmów, które wierni przynoszą do kościoła w koszyczkach.
Grupa SRC Motocykle Racibórz z Andrzejem Złoczowskim na czele po raz kolejny zorganizowała na raciborskim rynku śniadanie wielkanocne dla mieszkańców.
W dniu, który upamiętnia Mękę Pańską, wierni z parafii NSPJ w Raciborzu zgromadzili się, by uczcić ofiarę miłości Boga wobec ludzkości. Liturgia Męki Pańskiej skłaniała do refleksji nad krzyżem, symbolem bezwarunkowej miłości i zbawienia.