W ostatnim przed Świętami Bożego Narodzenia wydaniu, Nowiny Wodzisławskie dzielą się już przedświąteczną atmosferą, zachęcając do reflekcji, ale też nie zostawiając z boku ważnych dla miasta i regionu tematów.
Na ostatniej sesji rady miejskiej w Wodzisławiu Śląskim gościł Cezary Tomiczek, dyrektor wodzisławskiego szpitala. Radni wysłuchali informacji na temat bieżącej sytuacji oraz planów placówki.
Główny Inspektor Sanitarny przypomina o zasadach bezpieczeństwa dotyczących maku używanego w gospodarstwach domowych do wyrobu świątecznych ciast i potraw.
Archidiecezja Katowicka w poniedziałek (16.12.) przekazała informację o śmierci kapłana pochodzącego z Rogowa.
Matka chłopca wysiadła na stacji, ale 2-letnie dziecko zostało w pociągu, który odjechał. Dzięki zaangażowaniu i współpracy funkcjonariuszy SOK i policji oraz dyżurnych ruchu PKP PLK S.A. i drużyny konduktorskiej Kolei Śląskich, chłopca udało się szybko odnaleźć.
Główny Lekarz Weterynarii zaleca, aby sprzedaż ryb odbywała się wyłącznie po uprzednim ich uśmierceniu, które powinno odbywać się w sposób humanitarny.
Zarząd Dróg Miejskich poinformował o utrudnieniach w ruchu w związku z prowadzonymi pracami.
Cyberprzestępcy nie biorą sobie na cel tylko dużych i bogatych firm, znanych osób czy instytucji publicznych. Każdego dnia włamują się na konta wielu „szarych” ludzi. Po co? By wykraść dane, ukraść pieniądze z konta, szantażować. To nie film, takie są realia. Warto, by zdawać sobie z tego sprawę i zrobić wszystko, by takich sytuacji uniknąć.
Okres przedświąteczny to czas, gdy w wielu miejscach oferowane są do sprzedaży choinki oraz gałązki z drzew iglastych do bożonarodzeniowych stroików. Nie zawsze jednak pochodzą one z legalnego źródła, dlatego zanim zdecydujesz się na zakup świątecznego drzewka, upewnij się, że nie pochodzi ono z kradzieży.
W poniedziałek 16 grudnia kolegium konsultorów wybrało bp. Marka Szkudło na administratora archidiecezji katowickiej. Urząd będzie pełnił do czasu kanonicznego objęcia archidiecezji przez nowego arcybiskupa katowickiego, którego mianuje Ojciec Święty.
Platforma internetowa „To jest węgiel” została stworzona, aby edukować, angażować i inspirować. Stanowi centrum wiedzy o węglu metalurgicznym – surowcu, który jest nieodzowny w przemyśle stalowym i ma ogromne znaczenie w codziennym życiu każdego z nas.
Pod koniec listopada 2024 r. grupa norweskich funkcjonariuszy odwiedziła Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju w ramach wymiany doświadczeń.
Miasta w przyszłości będą musiały się zmierzyć ze skutkami zmian klimatu. Ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak fale upałów, powodzie czy intensywne opady deszczu, skutkują poważnymi konsekwencjami dla jakości życia mieszkańców, infrastruktury miejskiej oraz gospodarki. W odpowiedzi na te zagrożenia, kluczowe staje się wprowadzanie...
Artykuł sponsorowany
W malowniczej miejscowości Kornice, niedaleko Raciborza, powstało wyjątkowe osiedle Zielone Tarasy. To kompleks 28 nowoczesnych domów jednorodzinnych, które harmonijnie łączą komfort życia z bliskością natury. Dwa z nich, wykończone w systemie „pod klucz”, są już gotowe do zamieszkania.
Czy marzysz o pracy, która pozwoli Ci rozwinąć skrzydła i wykorzystać znajomość języków obcych? Eko-Okna S.A., jeden z największych producentów okien w Europie i ceniony w regionie pracodawca, poszukuje osób ze znajomością języków obcych, głównie francuskiego, włoskiego, niemieckiego i niderlandzkiego.
Konkurs „Zielona Pracownia _Projekt’2025” skierowany jest do szkół podstawowych (klasy 4-8) i średnich z terenu województwa śląskiego, które nie posiadają pracowni utworzonych ze środków z WFOŚiGW w Katowicach.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął drugą edycję konkursu "Zielona przestrzeń". Do rywalizacji o środki stanęły jednostki samorządu terytorialnego, które zaproponowały pomysły na utworzenie w przestrzeni publicznej terenów zielonych służących lokalnej społeczności.