Szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny, a sama pracownia została odmalowana i zakupiono do niej nowe meble.
W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach we wrześniu tego roku uruchomiono nowy kierunek – technik stylista. Uczennice wzięły udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, podczas której wykorzystano prace dyplomowe Moniki Malgrab, projektantki mody i absolwentki rydułtowskiej szkoły.
W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim 23 listopada odbyło się Święto Szkoły. Z tej okazji uczniowie i zaproszeni goście wzięli udział w mszy świętej, a później przemaszerowali do szkoły. Podczas akademii nastąpiło podpisanie umowy o współpracy pomiędzy szkołą i firmą EKO-OKNA S.A....
Teraz uczniowie będą czerpać z warsztatu i wiedzy dziennikarzy Nowin Wodzisławskich, tworząc materiały do szkolnej gazetki i nie tylko. Dyrektor Zespołu Szkół Liceanych i Technicznych w Rydułtowach Mirela Szymczak oraz redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich podpisali umowę o współpracy.
Pracownicy Politechniki Śląskiej spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, prezentując możliwości kształcenia w jednej z największych uczelni w naszym województwie.
Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śl. uczestniczyli w krajowych i międzynarodowych konkursach, w których zajęli czołowe miejsca.
10 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Miasta w Radlinie odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego nauczycielom, którzy zdali egzamin w październiku tego roku.
11 listopada to nasze Święto Niepodległości. Ponad wiek temu Polacy wywalczyli wolność. Warto, a nawet powinno się wracać pamięcią do tamtych historycznych wydarzeń. W tym kontekście pojawia się pytanie, jak świętować? Jak najlepiej uczcić pamięć tych, którzy wolność wywalczyli, a jednocześnie cieszyć się, że naród sam może o sobie decydować?
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Wodzisławiu Śląskim przygotowali uroczystą akademię. 104. rocznicę odzyskania niepodległości upamiętniono także zasadzeniem nasion dębów. Nie byle jakich, a długowiecznych: 500-letniego Cystersa z Rud i ponad 200-letniego Kokosza z Kokoszyc.
Gmina Mszana zakupiła 5 laptopów dla piątki dzieci z dwóch rodzin popegeerowskich.
Po to, aby szkoła mogła oferować jeszcze lepsze warunki nauki i w jeszcze większym stopniu wykorzystywać swój potencjał, potrzebna była modernizacja instalacji elektrycznej. Pierwszy etap prac właśnie ukończono.
Wiersze w duchu polskiego romantyzmu recytowali uczniowie gołkowickiej podstawówki, ich rodzice, a nawet nauczyciele i zaproszeni goście. Zabrzmiały też piosnki Sanah.
W ubiegłym roku uczniowie klasy II TRN wspólnie ze swoją wychowawczynią Ewą Grzenią wzięli udział udział w konkursie „Wy:myśl kwalifikację”. Dziewczyny Katarzyna Kaszuba i Karolina Zientek postawiły na oryginalny, ale niezwykle potrzebny zawód: tutor autystów. Dlaczego?
Sześć prelekcji z różnych obszarów tematycznych odbędzie się w ramach III Konferencji Naukowej, jaką zaplanowano w Rydułtowach na 19 listopada.
STOP-FON to nazwa aplikacji na telefony komórkowe, która pomaga chronić ludzkie życie na drodze. Użytkownik smartfona otrzymuje powiadomienie w chwili, kiedy będzie zbliżał się do przejścia dla pieszych. Chodzi o oderwanie wzroku człowieka od ekranu komórki.
Od 17 do 21 października trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery. Do akcji po raz kolejny przyłączyły się szkoły i jednostki powiatu wodzisławskiego. W tym roku imprezę zorganizowano pod hasłem "Złap za stery do swojej kariery".
Minister Edukacji Narodowej i Nauki Przemysław Czarnek gościł w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gorzyczkach na zaproszenie posłanki Teresy Glenc.