W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego, podczas której podziękowania dla nauczycieli złożyli uczniowie klasy ósmej.
Barbara Nowacka, minister edukacji, ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w szkołach będzie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. Zajęcia będą mogły odbywać się w grupach międzyklasowych. Biskup Wojciech Osial wyraził opinię, że te zmiany są dyskryminujące.
Przed dwójką uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. 14. Pułku Powstańców Śląskich wyjątkowa podróż, będąca kolejnym krokiem w ich naukowych osiągnięciach. Maciej Kopiec z klasy IIIA pojedzie do Stanów Zjednoczonych na Harvard, natomiast Zuzanna Kowacz z klasy IIIB odwiedzi uniwersytet Yale.
W związku z obchodami 100. rocznicy powstania Lasów Państwowych w dniach 28-29 czerwca 2024 roku w Rudach odbędzie się wydarzenie „Leśne spotkania na nowe stulecie”.
„Malowanie może stać się prawdziwą zabawą tylko wtedy, gdy pozostanie wolne od oceny" - to idea przyświecająca projektowi realizowanemu w Zespole Szkolno-Sportowo-Artystycznym w Radlinie.
Rada Języka Polskiego zdecydowała wprowadzić zmiany w części dotychczasowych zasad ortografii. Po ich przeanalizowaniu, nietrudno zgodzić się z RJP, iż wprowadzenie tych zmian, to słuszny krok.
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie gościł byłego Mistrza Świata WBC i IBF - Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, na zaproszenie trenera Bartosza Kamczyka z działającego w Zawadzie Klubu Sztuk Walki Sanda.
Rozwój przemysłu 4.0 postawił przed firmami nowe wyzwania, które wymagają wdrożenia nowoczesnych technologii. Przemysł potrzebuje inżynierów, którzy mają wiedzę i praktyczne umiejętności z różnych dziedzin. Tegoroczna edycja Targów Pracy Politechniki Częstochowskiej potwierdziła, że studia techniczne to najlepszy wybór.
Tekst sponsorowany
W I Liceum Ogólnokształcącym im. 14. Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim do matury podeszło 168 osób. We wtorek 7 maja napisali oni egzamin z języka polskiego.
Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczęła się matura z języka polskiego. W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach do egzaminu przystąpiło 48 osób.
Wraz z końcem kwietnia kończy się w Rydułtowach ważny rozdział. To zakończenie trwającego od 2021 roku projektu "W cieniu Szarloty - jak wydobyć potencjał Miasta Rydułtowy". Działania projektowe zwieńczyła konferencja z udziałem uczniów, zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 4.
Patryk Galewski dostał od losu drugą szansę. Sąd skierował go do prac społecznych w puckim hospicjum. Tam zetknął się z księdzem Janem Kaczkowskim i przeszedł przemianę, która może być inspiracją nie tylko dla filmowców, ale również tysięcy dzieci i młodych ludzi w trudnej sytuacji życiowej.
Stanisław Kmiecik pokazuje, jak przełamać bariery niepełnosprawności i korzystać z życia pomimo własnych ograniczeń.
Oświatowe Centrum Nauki i Techniki z Wodzisławia Śl. w gronie finalistów nagrody Centrum Nauki Kopernik za innowacje w edukacji.
Pierwsze miejsce w kraju, dwóch laureatów i dwoje finalistów - taki sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. podczas tegorocznej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, która w dniach od 10 do 12 kwietnia odbywała się w Bydgoszczy.
11 kwietnia, w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim, odbyło się spotkanie młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. J. Tischnera z przedstawicielami NASA, którzy podzieli się cennymi spostrzeżeniami na temat swojej pionierskiej pracy.
Ciekawe wydarzenie odbyło się w Zespole Szkolno-Sportowo-Artystycznym w Radlinie.