Współczesny świat edukacji doświadcza dynamicznych zmian. Wzrost popularności kursów online prowadzi do pytania: Czy tradycyjne uczelnie mogą zostać zastąpione przez e-learning?
Materiał partnera
11 października została otwarta kolejna zielona pracownia w naszym regionie. Uroczyste otwarcie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Brunona Strzałki w Lubomi.
Kiedyś podpowiadała to intuicja, ale aktualnie dysponujemy badaniami, pokazującymi korzystny wpływ głośnego czytania książek dzieciom i wpływ bogactwa słownego na rozwój ich mózgu - mówi prof. Teresa Jackowska, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Małym dzieciom warto czytać codziennie. Korzyści jest mnóstwo, oprócz...
Niewiele czasu zostało na zgłoszenie uczniów szkół ponadpodstawowych do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin mija 20 października. Na laureatów olimpiady czekają nagrody rzeczowe, indeksy na uniwersytety oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na kilkadziesiąt uczelni wyższych. Co roku województwo...
W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach (ul. Skalna) została otwarta zielona pracownia.
Akademia Śląska to uczelnia, którą wyróżnia wyjątkowa oferta dydaktyczna, nowoczesne zaplecze a przede wszystkim wykfalifikowana i doświadczona kadra akademicka oraz świetnie przygotowani praktycy. Bardzo istotne dla kompleksowego rozwoju studentów są wszelkie aktywności wspierające studentów, jak współpraca z otoczeniem społeczno...
Tekst sponsorowany
Po niezwykle owocnej majowej rozmowie z młodzieżą, prezydent Mieczysław Kieca po raz drugi zachęca młodych ludzi do dyskusji, która odbędzie się już dziś tj. 4 października br. o godz. 17:00 w sali audiowizualnej Pałacu Dietrichsteinów.
Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które ukazują różnorodność i bogactwo naszego regionu.
W Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość II Wyzwolenia Czeladniczego, zorganizowana przez Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim. Wzięli w niej udział absolwenci szkół branżowych, którzy szkolili się w różnych zawodach rzemieślniczych.
19 września, w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczystość złożenia ślubowania przez pierwszoklasistów. Już małą tradycją stało się, że uczniowie najmłodszych klas szkoły otrzymują od władz powiatu symboliczne tyty, czyli wypełnione słodyczami rogi obfitości.
Przyszłość zaczyna się dziś w najstarszej niepublicznej uczelni na Śląsku, czyli Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego. Trwa rekrutacja na studia w roku akademickim 2023/2024. To już ostatnia szansa aby studiować w Żorach.
Tekst sponsorowany
W Gościńcu Wodzisławskim odbyła się gala senackiego konkursu "List do taty" 2023, którego lokalną edycję koordynowała senator Ewa Gawęda. W konkursie wzięli udział uczestnicy ze szkół powiatu wodzisławskiego i raciborskiego.
Uczniowie powiatowych szkół i placówek oświatowych oficjalnie rozpoczęli nowy rok szkolny 2023/2024. Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego miała miejsce w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i była połączona z jubileuszem 60-lecia szkoły. Powiatową Inaugurację Roku Szkolnego poprzedziła msza święta w intencji uczniów i nauczycieli w...
54 nowych uczniów dołączyło do swoich starszych kolegów i rozpoczęło nowy rok szkolny. Wszyscy zostali mianowani przez dyrektor Ilonę Kisiel na ucznia szkoły podstawowej w Rogowie.
Choć młodość kojarzy się z latami studiowania i rozwijania swojego potencjału, wiele osób decyduje się na podjęcie kształcenia na poziomie akademickim w późniejszym wieku. Czy to po to, by zdobyć nowe kompetencje, rozwijać horyzonty czy zmienić zawód, warto pamiętać: na naukę nigdy nie jest za późno! Akademia Nauk Stosowanych...
Materiał zewnętrzny
Ogólnopolskie media w ostatnich dniach rozpisują się o wodzisławskich zmianach w oświacie, bo zgodnie z uchwaloną w ubiegłym roku strategią na lata 2022-2026, trzynaście miejskich szkół podstawowych ma przetestować innowacyjne założenia, m.in. odejście od 45-minutowych lekcji czy oceny opisowe. Przypomnijmy, że część z tych założeń...
67% Polaków obawia się AI. Świadomość treści stworzonych przez narzędzia oparte o sztuczną inteligencję maleje z wiekiem. Czy słusznie i co to ma wspólnego z warsztatami programistycznymi dla dzieci i młodzieży?
Materiał zewnętrzny