Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Jubileuszowa, X Kokoszycka Jesień Artystyczna [ZDJĘCIA]
Wodzisław Śląski
Kokoszyce
Wiadomości
Nie przegap
Jubileuszowa, X Kokoszycka Jesień Artystyczna [ZDJĘCIA]  
Zimowy poranek na drogach regionu. Problemy również na kolei
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Wiadomości
Nie przegap
Patrol
Zimowy poranek na drogach regionu. Problemy również na kolei 
Nawet 10 cm śniegu. Uwaga na śliskie drogi i chodniki
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Nawet 10 cm śniegu. Uwaga na śliskie drogi i chodniki 
Nowiny Wodzisławskie od kuchni na 25-lecie. Już dziś spotkanie autorskie w bibliotece
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Wiadomości
Lifestyle
Nowiny Wodzisławskie od kuchni na 25-lecie. Już dziś spotkanie autorskie w bibliotece 
Najnowsze komentarze
W Odrze utonął chłopiec. Wjechał sankami do rzeki [HISTORIA] 

Tragiczny wypadek przy zabawie, obrabowanie chłopca i śmiertelny wypadek na kolei w Nędzy - między innymi o tym pisano w Nowinach 110 lat temu.

Przeszłość, ale i przyszłość Galgenbergu będzie znana po zakończeniu badań 

Szubieniczne Wzgórze powoli odsłania swoje tajemnice. Podczas prac archeologicznych znaleziono tam m.in.: wiele fragmentów ceramiki naczyniowej, łańcuch oraz... zawias do drzwi. Po co tam były i jaką role spełniały? Na odpowiedzi trzeba jeszcze trochę poczekać.

Kiedyś i dziś. Sentymentalna podróż do dawnego Radlina [ZDJĘCIA] 

Rok 2022 jest dla Radlina wyjątkowy - miasto celebruje 25-lecie zyskania niezależności i odłączenia się od Wodzisławia Śląskiego. Co zmieniło się przez te 25 lat? Jak Radlin wyglądał kiedyś? Przedstawiają to archiwalne fotografie. 

Auschwitz. 77. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego 

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku, by uczcić pamięć Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Data święta, wyznaczona na 27 stycznia, upamiętnia wyzwolenie przez oddziały Armii Czerwonej w 1945 r. niemieckiego nazistowskiego...

W Wodzisławiu upamiętnili ofiary Marszu Śmierci. Prezydenci i prezydentka złożyli kwiaty 

W poniedziałek 24 stycznia w 77. rocznicę Marszu Śmierci prezydent Mieczysław Kieca wraz z zastępcami odwiedzili miejsca pamięci w Wodzisławiu Śląskim, składając kwiaty, aby upamiętnić ofiary tragicznych wydarzeń stycznia 1945 roku. 

100-lecie włączenia Górnego Śląska do Polski. Będą oficjalne obchody 

W tym roku nasz region będzie obchodzić rocznicę 100-lecia włączenia do niepodległej Polski. Jak zapowiada senator Ewa Gawęda, z tej okazji odbędą się oficjalne uroczystości, co potwierdził premier Mateusz Morawiecki. 

Pochowali katolika na żydowskim cmentarzu w Raciborzu. Trzeba było otworzyć grób 

Nagły zgon gościa z Poznańskiego i zamieszanie związane z jego pochówkiem, brawurowa ucieczka z domu dla obłąkanych w Rybniku oraz brutalna napaść nauczyciela na ucznia w raciborskiej rzeźni miejskiej – między innymi o tym pisały Nowiny w styczniu 1912 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

77 rocznica marszu śmierci z KL Auschwitz. Więźniowie szli przez Wodzisław Śląski  

Nazwa marszów śmierci odnosi się do faktów związanych z morderczymi marszami więźniów, które miały miejsce w pierwszej połowie XX w. podczas mających wówczas miejsce wojen i ludobójstw. Marsz śmierci, w którym więźniowie wyruszyli 17 stycznia 1945 roku z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, przeszedł też przez Wodzisław...

Wszystkie chwyty dozwolone. Nawet w wykonaniu księży. Tak wyglądały wybory w powiecie raciborskim [HISTORIA] 

Temat wyborów do parlamentu niemieckiego zdominował Nowiny w styczniu 1912 roku. Polakom trudno było przełknąć gorycz porażki. Tym bardziej, że strona niemiecka nie zawahała się sięgnąć po naganne moralnie, ale... skuteczne metody. Wojciech Żołneczko

Wyjechał do Niemiec za pracą, skończył jako przestępca [HISTORIA] 

Tragiczny kres życia raciborzanina, który wyjechał do Berlina za pracą, a zmarł zastrzelony przez żandarma podczas napadu rabunkowego – to tylko jedno ze zdarzeń, o których napisano w Nowinach 110 lat temu.

Zgwłacił 14-letnią dziewczynę. Jaką karę wymierzył mu raciborski sąd? [HISTORIA] 

Siedział za okaleczenie, posiedzi za zgwałcenie. Przysięgli z Raciborza nie mieli wątpliwości co do winy Jana Bakalorza. Wymiar sprawiedliwości wyjątkowo szybko doprowadził również do skazania oprawcy z Żor, który pobił swoją żonę ze skutkiem śmiertelnym. Tymczasem z sąsiedniego powiatu głubczyckiego doszły słuchy o dzieciobójstwie....

Oprawca z Żor trafił do więzienia w Raciborzu. Sąsiedzi słyszeli, jak krzyczy jego żona. Okazało się, że mężczyzna pobił ją na śmierć [HISTORIA] 

Zbrodnia Jana Dziwoka z Żor, tajemnicze zaginięcie dziewczyny w Raciborzu i fantastyczne plotki z tym związane, a także lekarstwo na pijaków – to tylko część spraw opisanych na łamach dawnych Nowin. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

W pociągu się zakochał, zaręczył i ożenił! [HISTORIA] 

Niesamowita historia miłosna zza oceanu, ujęcie niebezpiecznych zbrodniarzy, którzy dali się we znaki w Gamowie oraz Rydułtowach, a także śmierć raciborskiego fabrykanta – to tylko część spraw, jakie opisano w Nowinach na przełomie sierpnia i września 1911 roku.

Rodzinna tragedia na Starej Wsi. August Długosz zadźgał bratową nożem. Kobieta spodziewała się dziecka [HISTORIA] 

Niebywały dramat na Starej Wsi, uwolnienie urzędnika kolejowego od winy i plaga pożarów w regionie – między innymi o tym pisano w Nowinach w sierpniu 1911 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

Raciborski eksperyment. Więźniowie pomogą w żniwach, pod pewnymi warunkami [HISTORIA] 

Jakie warunki musiał spełnić gospodarz oraz więzień, aby ten pierwszy mógł skorzystać z usług tego drugiego podczas żniw? Co tak naprawdę wydarzyło się w domu mularza Fiura z Ostroga, w którym zmarł robotnik Pohl? Jak skończył widz bez biletu, który podczas ulicznego przedstawienia w Rybniku postrzelił kasjera? Odpowiedzi na te...

Sześcioro dzieci schowało się do kapliczki przed burzą. Wtedy uderzył piorun [HISTORIA] 

Cudowne ocalenie dzieci, które schowały się przed burzą w przydrożnej kapliczce, zuchwała kradzież w składzie raciborskiego złotnika, prymicja księdza Emila Szramka z Tworkowa, który dziś jest błogosławionym Kościoła katolickiego – między innymi o tym pisały Nowiny Raciborskie na przełomie czerwca i lipca 1911 roku. Zapraszamy...

Syn doniósł na matkę. Kobieta trafiła do więzienia [HISTORIA] 

Niezgoda w rodzinie ze Studziennej, kolejne ofiary kąpieli w Odrze i nagroda za pomoc w wykryciu fałszerzy pieniędzy – to tylko część tematów opisanych na łamach Nowin w czerwcu 1911 r. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie. Wojciech Żołneczko

Zobacz więcej