Otwarcie wystawy „Pokolenie KICZ”
23 lipca o godz. 17.00 w punkcie informacji miejskiej halo! Rybnik odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Naomi Muras.
Rybnik
Autorka jest pasjonatką fotografii mody, która jest motywem przewodnim ekspozycji.
Czy istnieje jakakolwiek granica? Nie tym razem. Jaka moda jest dobra? Każda, którą za taką uznamy. Kiedy kolor zdominował gusta? Wtedy kiedy musiał.
Szklane ekrany, neony, kolory, wolność słowa i wyboru, spodnie z wysokim stanem, uśmiechnięte twarze, upadająca nienawiść, rodzący się modernizm, niesztampowy punkt widzenia i pozytywne kontrasty. Wszystkiego tego można się doszukiwać, a co będzie Twoim motywem przewodnim zależy tylko od Ciebie.
Poprzednie lata opływały w inspiracje, bez nich nie żylibyśmy w środku tej karuzeli, nie bylibyśmy POKOLENIEM KICZ.
Artystka zaprasza na wystawę:
- Wrzuciłam architekturę, kolor, dzwony, wysoki stan, przepych a jednocześnie minimalizm i wielki kicz do jednego wora z dopiskiem „fotografia mody”, zrobiłam to, co siedziało mi w głowie. Dosłownie i w przenośni wylałam stuprocentową siebie i jestem z tego dumna, a nie ma nic piękniejszego, niżeli spełniony twórca.
NAOMI MURAS - ur. 1997 r. Tegoroczna absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Za swój dyplom „Pokolenie KICZ” otrzymała wyróżnienie. Promotorem projektu jest Borys Makary.
Z natury twardo stąpający po ziemi lekkoduch, z wyboru silna prawie kobieta, z przyzwyczajenia ambitny leń. Pasjonatka wszystkiego co ulotne, miłośniczka ołówka i kartki papieru. Zaczęła od rysunku, malarstwa, by aktualnie uprawiać fotografię i starać się przekładać swoje zainteresowania i osobiste preferencje na zdjęcie, by każde z nich niosło za sobą coś więcej, coś co przytrzyma i zaintryguje.
Od kiedy pamięta chciała zostać architektem i tworzyć sztukę użytkową, coś dla ludzi. Inspirowana architekturą modernizmu, bryłami, perspektywą zaczęła robić zdjęcia przesiąknięte starymi przyzwyczajeniami i patrzeniem na świat, jak sama twierdzi - dzięki temu wiedziała, jak zakomponować budynki w kadrze, żeby dodawały pazura, a nie przeszkadzały oraz jak udynamicznić prostotę.
Obok fotografii mody, architektury i fotografii konceptualnej pojawiło się też miejsce na fotografię, która z założenia pomaga, niesie uśmiech, otwiera perspektywy.
Od lat jest autorką i współtwórcą projektów charytatywnych i projektów non-profit, począwszy od młodzieży, przez kobiety dotknięte chorobami onkologicznymi, bezdomnych, osoby z zaburzeniami psychicznymi, kończąc na zwierzętach.
Autorka wielu wystaw indywidualnych, publikacji, wywiadów, projektów artystycznych.
Po raz pierwszy seria została zaprezentowana w czerwcu tego roku w Krakowie.
Autorką zdjęć jest Naomi Muras.