Warsztatowa sobota w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Najbliższa sobota, 16 października upłynie w DK Chwałowice pod znakiem warsztatów fotograficznych.
Rybnik Chwałowice, 1 Maja 91 B
Teatralne WARSZTATY MISTRZOWSKIE | 16.10.21 r. w godz. 9.00 - 14.00. - ODWOŁANE
Koszt warsztatów - 100 zł. Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: dkchwalowice.eventy@gmail.com oraz tel. 32 4216222, kom. 664173856 lub osobiście w sekretariacie Domu Kultury Chwałowice. Liczba miejsc ograniczona
Praktyki teatralne dają wiele korzyści: uczą nowych umiejętności, rozwijają kompetencje społeczne, wpływają na poczucie własnej wartości i mocy sprawczej. Mogą również pełnić funkcję edukacyjną w procesie kształcenia na każdym etapie szkoły, rozwijać pasje oraz doskonalić talent w wieku młodym lub dorosłym.
Warsztaty z pantomimy adresowane są do nauczycieli, instruktorów oraz aktorów amatorskich grup teatralnych- do wszystkich, pragnących poszerzyć swoje kompetencje aktorskie i dydaktyczne w zakresie ruchu scenicznego. Program warsztatów obejmuje ćwiczenia z zakresu techniki pantomimy, fizycznej identyfikacji z przedmiotem, postacią, zadania aktorskie na identyfikację z przestrzenią ze zmianą kontekstu sytuacyjnego. Rozwijają one umiejętności konstruowania etiud aktorskich, świadomość ciała w przestrzeni oraz mowy ciała jako nośnika emocji. Ćwiczenia opierają się na tradycji pantomimy Henryka Tomaszewskiego.
Zajęcia mają charakter praktyczny, wskazany jest wygodny, niekrępujący ruchu strój i lekkie obuwie lub skarpetki.
Warsztaty poprowadzi Mgr Agnieszka Kulińska St. Wykładowca Akademii Szkół Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim, na Wydziale Aktorskim: Pantomima, Plastyka ruchu scenicznego, Obyczaje dawniej i dziś oraz na Podyplomowych Studiach Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu: Podstawy teatru ruchu.
Warsztaty Mistrzowskie odbędą się w Domu Kultury Chwałowice (Rybnik ul. 1 Maja 91B), wszelkich informacji dotyczących warsztatów udziela Katarzyna Chwałek-Bednarczyk: dkchwalowice.eventy@gmail.com, tel. 664173856.
„Praca studyjna i fotografia kreacyjna” | Między nami fotografami | 16.10.2021
Wracamy do studia fotograficznego. Ponownie skupimy się przede wszystkim na pracy ze sztucznym i naturalnym oświetleniem oraz kompozycją obrazu. Tematem miesiąca będzie portret kreacyjny – człowiek plus rekwizyt/atrybut.
W trakcie spotkania będziemy starać się dostrzec co kryją ludzkie oczy, odzwierciedlić na fotografii wnętrze i ducha, a także w oryginalny sposób ująć piękno postaci.
16 października 2021 r. (sobota) od godz. 10:00 do 15:00
Koszt udziału, 80 zł (obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 609058321 lub mailowo dkchwalowice.promocja@gmail.com
Na zgłoszenia i wpłaty czekamy do 14 października. Numer rachunku bankowego:
PKO Bank Polski SA 27 1020 2472 0000 6302 0499 0802
Podczas zajęć nie zabraknie sprawdzenia i wnikliwego omówienia postępów w pracy nad Waszymi projektami długoterminowymi. Prosimy o przyniesienie kilku wydrukowanych zdjęć na wybrany temat w dowolnej formie i formacie.
Oczywiście jak zwykle nie zabraknie twórczych zadań oraz dużej dawki inspiracji w postaci albumów i katalogów fotograficznych i ikonicznych przykładów z historii fotografii.
Na zajęcia prosimy zabrać sprzęt fotograficzny (aparat z naładowaną baterią i kartą pamięci, statyw, oraz opcjonalnie nietypowe oświetlenie np. lampki LED lub latarki oraz małe lusterko). Do tego każdy uczestnik zabiera swój przedmiot, który w jakiś sposób go definiuje. Posłuży on jako rekwizyt do fotografii portretowej.
Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.
Krzysztof Szlapa - urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. W Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia, Grupy 999, Grupy FOTOGRAFY, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, wykładowca kursów ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego UŚ, stale współpracuje z Kamilem Myszkowskim przy różnych projektach upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.
/Materiały prasowe/