Warsztaty wokalne z Lubelską Federacją Bardów
Jan Kondrak i Marek Andrzejewski z Lubelskiej Federacji Bardów 22 – 25 lutego poprowadzą warsztaty wokalne w Raciborskim Centrum Kultury dla osób od 13 roku życia. Uczestnicy będą tworzyli muzykę do swoich ulubionych tekstów poetyckich.
Racibórz, Londzina 38
Nie ma górnej granicy wieku na warsztaty wokalne, które poprowadzą JAN KONDRAK* i MAREK ANDRZEJEWSKI** z Lubelskiej Federacji Bardów w dniach 22-25 lutego. Opłata za zajęcia wynosi tylko 30 zł.
Spotykamy się w poniedziałek (22.02.) w RCK D.K. "Strzecha" przy ul. Londzina 38 o godz. 11.00.
Zainteresowani proszeni są o zabranie wygodnego stroju i butów zmiennych na zajęcia, a przede wszystkim wybranie bliskiego sobie utworu poetyckiego, do którego podczas warsztatów stworzymy muzykę.
Podczas warsztatów poza zajęciami wokalnymi pracować będziemy nad własnymi kompozycjami.
*Jan Kondrak (ur. 25 lipca 1959 w Hrubieszowie) – autor tekstów, kompozytor i wykonawca.
Ukończył polonistykę na UMCS w Lublinie.
Został zwycięzcą ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce (Grand Prix), laureatem nagrody głównej Ogólnopolskich Spotkań Estradowych OSET w Rzeszowie, laureatem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (za tekst), dwukrotnym laureatem FAMY w Świnoujściu (za scenariusz i utwory dla Marka Dyjaka), był twórcą i szefem artystycznym Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie.
Wydał cztery pozycje fonograficzne z własnymi tekstami (Wyzwanie, Tym, co pod wiatr, Romanse ballady, Kto, co), cztery pozycje z tekstami Edwarda Stachury (Missa pagana, Tango Triste, Madame I i Madame II) oraz Kolędy przy gitarze.
Jest jednym z liderów piwnicy artystycznej Lubelska Federacja Bardów.
**Marek Andrzejewski - Marek Andrzejewski (ur. 29 grudnia 1971 w Lublinie) – polski poeta, pieśniarz i kompozytor. Absolwent l Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (1995, Wydział Ekonomiczny).
Członek zespołu folkowego "Orkiestra Świętego Mikołaja" - pierwsza połowa lat dziewięćdziesiątych.
Współpracownik "Teatru Gardzienice" (aktor i uczestnik wypraw etnograficznych) - lata dziewięćdziesiąte.
Aktor i kompozytor Teatru "Grupa Chwilowa".
laureat I nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrody im. Wojtka Bellona dla autorów śpiewających - 1994.
Zdobywca Grand Prix i Nagrody Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (1994) oraz Grand Prix w roku 1997 (jedyny wykonawca tego festiwalu z dwoma Grand Prix)[1].
trzykrotny uczestnik koncertów galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Od roku 1999 współzałożyciel i członek zespołu Lubelska Federacja Bardów (używającej także skrótów LFB i Federacja).
Albumy:
- 1997 – Trolejbusowy batyskaf (Dalmafon) - płyta sygnowana nazwiskiem i nazwą zespołu "Grupa Niesfornych".
- 2003 – Dziesięć pięter (Dalmafon) - płyta autorska.
- 2012 – Elektryczny sweter(Dalmafon)
- 2015 - Akustycznie (Gitarek Studio)
źródło: RCK