W tym roku śląscy mundurowi kolejny raz zaangażowali się w projekt "Szlachetna Paczka" i przygotowali świąteczne prezenty dla matki samotnie wychowującej chore dziecko.
Podczas uroczystej gali Wolontariusz Roku 2024, która odbyła się w Wodzisławiu Śląskim, uhonorowano najbardziej zaangażowanych wolontariuszy, grupy i koordynatorów wolontariatu z terenu subregionu zachodniego województwa śląskiego.
Bardzo smutną wiadomość przekazali bliscy Samuelka z Rybnika. W odpowiedzi mieszkańcy, wolontariusze, osoby, które obserwują profil chłopczyka przesłali jego rodzicom ogrom słów wsparcia.
- Nasz kochany Leoś, to 7-letni, wesoły i ciekawy świata chłopiec. Każdego dnia robimy wszystko, co w naszej mocy, by jego dzieciństwo było pełne radości... - tak rozpoczyna się wiadomość rodziców chłopca, którzy zwracają się z prośbą o wsparcie. Leczenie i rehabilitacja są niezbędne, jednak generują ogromne koszty.
Szlachetna Paczka wciąż rekrutuje wolontariuszy do najbliższej edycji tego programu społecznego. To od liczby wolontariuszy zależy ilu rodzinom w potrzebie pomoże Paczka w tym roku.
Chłopczyk zmaga się z nowotworem. - Samuelka czeka jeszcze więcej bólu niż można znieść. Codziennie, bez ustanku. Smutek i cierpienie... Ale trzeba to przetrwać, trzeba go wspierać, trzeba być silnym - piszą Adam i Dominika, rodzice chłopca.
Antoś Janas przechodzi długą i ciężką terapię w szpitalu w Rzymie. Potrzebne są pieniądze na kontynuację leczenia. Zbiórka prowadzona jest na stronie siepomaga.pl.
W sobotę, 18 maja, na boisku piłkarskim w dzielnicy Rowień-Folwarki odbędzie się urodzinowy festyn charytatywny pod hasłem "Rajd po życie".
Nie ma chwili do stracenia. Lekarze w klinice Bambino Gesu natychmiast po przyjęciu chłopca rozpoczęli intensywne leczenie. Okazało się, że terapie, które były do tej pory prowadzone w Polsce, nie dały żadnej poprawy. W możliwie krótkim czasie trzeba zebrać jeszcze prawie 720 tysięcy złotych!
Prawie dwuletni Igorek urodził się jako zdrowe dziecko i na początku nic nie zdradzało kłopotów. Dopiero później rodzice zauważyli obniżone napięcie mięśniowe dziecka i w grudniu 2022 roku trafili do neurologa. Tak zaczęła się walka z chorobą, która nie jest jeszcze dobrze poznana.
Miłośnicy aktywności fizycznej i przyjaciele żorskiego Hospicjum już po raz szósty staną na starcie Charytatywnego Biegu Nadziei. W szczytnym celu będzie można pobiec, pójść z kijami nordic walking oraz pojechać na rolkach lub hulajnodze.
By spełnić swoje marzenia, uczniowie z Żor potrzebują aż 120 tys. zł. Taka kwota przewyższa możliwości ich samych oraz szkoły. DLatego uruchomiona została specjalna zrzutka.
„Lex Kamilek” obowiązuje od połowy lutego, a już za cztery miesiące mogą posypać się pierwsze kary. Tymczasem właściciele obiektów noclegowych nie bardzo wiedzą, jak mają dostosować się do nowych przepisów. Aż co trzeci nadal nie wie, że powinien wdrożyć Standardy Ochrony Małoletnich. Potrzebne są konkretne wytyczne i więcej...
Tradycją polskich stołów świątecznych są pyszne potrawy. Po świętach część jedzenia trafia niestety na śmietnik. Niezjedzone potrawy, szczelnie zamknięte, można przynieść do jadłodzielni i lodówek społecznych. Sprawdźcie, gdzie konkretnie.
Podatnicy rozliczający PIT mogą przekazać 1,5% swojego podatku dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Aby otrzymać środki OPP powinny zgłosić do urzędu skarbowego aktualny rachunek bankowy. Urząd przypomina również podatnikom o ważnym obowiązku, którego trzeba dopełnić, by pieniądze trafiły na konto wskazanej przez nas organizacji.
29 lutego zakończyła się zbiórka pieniędzy na leczenie Filipka Białdygi z Olzy w powiecie wodzisławskim. Chłopczyk zmaga się z siatkówczakiem - złośliwym nowotworem, który zagnieździł się w oku dziecka.
Gala Wolontariatu zorganizowana przez Żorskie Centrum Organizacji Porządkowych była niezapomnianym wydarzeniem. Wyróżniono na niej nie tylko niezwykłą pracę wolontariuszy, ale także inicjatywy społeczne, które ożywiły życie Żor w 2023 r.