XIV Marsz Pamięci przypadnie w 80. rocznicę ewakuacji więźniów oświęcimskich z KL Auschwitz do Wodzisławia Śląskiego (Loslau). Będzie odbywał się tradycyjną trasą, jaką w styczniu 1945 r. przebyli więźniowie KL Auschwitz Birkenau do stacji Loslau w czasie marszu śmierci.
Koncert świąteczny, jaki odbył się w murach Szkoły Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju był wielkim wydarzeniem dla społeczności osiedla. Mieszkańcy dopisali, a dzieci dały z siebie wszystko! Impreza wprowadziła wszystkich w nastrój świąt Bożego Narodzenia.
W mikołajki tradycyjnie obdarowujemy się prezentami. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 postanowiły, że w tym roku niespodzianką będzie czas spędzony na wspólnym czytaniu. Uczniowie klas ósmych zaprosili do lektury swoje młodsze koleżanki i kolegów.
Konkurs rozstrzygnięto podczas Śląskiego Festiwalu Nauki "Katowice". Projekt "Pomóż! Uratuj pieska!" otrzymał największą liczbę głosów odwiedzających festiwal i został wyróżniony nagrodą specjalną. Jego autorami są uczniowie IV LO w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju.
W Rybniku otwarto jedyne w kraju Branżowe Centrum Umiejętności Górniczych. Placówka działa przy Zespole Szkół Technicznych, a powstała we współpracy z Jastrzębską Spółką Węglową, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Górnictwa oraz Głównym Instytutem Górnictwa. W ramach BCU otwarto 9 nowoczesnych pracowni, a sztolnia ćwiczebna...
Wydłużono termin II naboru wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu "Śląskie. Inwestujemy w talenty Plus – I edycja".
O tym czy jesteśmy dziećmi gwiazd i ile kosmosu jest w nas, będzie opowiadał znany popularyzator nauki Karol Wójcicki. Spotkanie z nim odbędzie się w czwartek w gościnnych progach Łaźni Moszczenica.
W piątkowy wieczór sala gimnastyczna Zespołu Szkół Specjalnych Nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka przeobraziła się w prawdziwą salę koncertową. Na scenie pojawili się utalentowani uczniowie i absolwenci, którzy swoimi występami oczarowali publiczność. Młodzi artyści nie tylko poszukiwali wewnętrznego zachwytu, ale także dzielili się...
Pomysł nadania praw wyborczych 16-latkom nie jest nowy i są kraje, które się na to zdecydowały. Czy jednak Polska powinna pójść w tym kierunku? Debatę oksfordzką na ten temat przeprowadzili uczniowie popularnego „Korfantego”.
Czy szkolna przerwa może być słodka, jasne i to jeszcze jak! Uczniowie klas gastronomicznych w „Korfantym” potrafią wyczarować smakowite specjały i jeszcze sprzedać z zyskiem. Wszystko to pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Jastrzębie-Zdrój zdobyło 10 mln zł na realizacje edukacji przedszkolnej. Pieniądze, pochodzące z Unii Europejskiej, pozwolą na organizację dodatkowych zajęć i rozwój pasji najmłodszych mieszkańców.
Prezydent Michał Urgoł w przeddzień święta niepodległości spotkał się z uczniami „Korfantego” i rozmawiał o mieście. Młodzi ludzie pytali o inwestycje, aquapark, przyszłość miasta i kolej. Nie zabrakło też pytań o motywacje, które stały za tym, aby ubiegać się o najważniejszy urząd w mieście.
Wyłoniono finałową dwudziestkę 9. edycji plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku.
W popularnym „Korfantym” wręczono stypendia dla zdolnych i aktywnych uczniów. Młodzież będzie dostawała pieniądze przez cały rok szkolny. Wszystko to było możliwe dzięki współpracy szkoły z Fundacją Świętego Mikołaja.
Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Potrwa do 26 listopada.
Podczas uroczystej gali uczniowie szkół branżowych z terenu powiatu wodzisławskiego oraz Jastrzębia-Zdroju złożyli swoje ślubowanie. Wydarzenie zorganizował Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim. Podczas gali przygotowano także niespodziankę związaną z jubileuszem Nowin Wodzisławskich.
Społeczność Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju korzysta z funduszy europejskich, aby przede wszystkim podnieść komfort prowadzonych zajęć, a także zachęcić uczniów do ruchu i zdrowego odżywiania.