Na ostatniej sesji rady miejskiej głos zabrali rodzice oraz jedna z nauczycielek, którzy protestowali przeciwko ograniczeniom w budżecie, które dotknie bezpośrednio wodzisławskie OPP nr 1. Skierowano petycję do prezydenta, który obiecał spotkanie w tej sprawie.
Zespół biegłych z zakresu technicznej i kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych pracował na miejscu tragicznego zdarzenia, do którego doszło w ubiegłym roku w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie.
2 stycznia w wodzisławskim urzędzie miasta o godzinie 11:00 odbędzie się publiczna dyskusja w spraw zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Na ostatniej sesji rady miejskiej głos zabrali mieszkańcy, którzy między innymi protestowali przeciwko podwyżce opłaty za śmieci. Ostatecznie rada była przeciw, za podwyższeniem opłaty śmieciowej głosowało tylko dwóch radnych - Mirosław Krzysztof Nowak i Stefan Grzybacz. Głos w sprawie zmian zabrał między innymi Kacper Biernacki...
Kolejny raz na sesji rady miejskiej wystąpił Kazimierz Piechaczek, przewodniczący związków zawodowych wodzisławskich służb komunalnych. Piechaczek stwiedził, że przyszedł w interesie pracowników ZDM-u, SKM-u i innych jednostek miejskich w związku z m.in.: prawdopodobieństwem zwolnień ze względu na problemy finansowe miasta.
Na ostatniej sesji rady miejskiej głos zabrała Sylwia Ratajczak, przewodnicząca związków zawodowych z wodzisławskiego urzędu miasta. Urzędniczka krytycznie oceniła plany prezydenta Kiecy dotyczące reorganizacji urzędu.
8 grudnia w Kokoszycach na terenie przy parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi pojawił się święty Mikołaj.
22 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się jubileuszowa X odsłona Kokoszyckiej Jesieni Artystycznej. Dzięki corocznej imprezie mieszkańcy mieli szansę zaprezentowania swoich talentów.
Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim opublikował informację dotyczacą Akcji Zima.
Z Kacprem Biernackim, rzecznikiem prasowym stowarzyszenia Wodzisław 2.0 i kandydatem na urząd prezydenta miasta w 2018 roku, rozmawiamy o sytuacji w mieście, oświacie i urzędzie, zadłużeniu oraz łatce Konfederacji.
W wodzisławskiej dzielnicy Kokoszyce odbyło się spotkanie mieszkańców, które było związane z pomysłem wykonania chodnika na ulicy Pałacowej. Pomysł ten zyskał zarówno zwolenników, jak i przeciwników.
Dwudziesty ósmy dzień lutego 1990 roku był ostatnim dniem pracy przed odejściem na emeryturę. W lutym przepracowałem 27 dni i dostałem wypłaty 1 453 500 złotych (milion czterysta pięćdziesiąt trzy tysiące pięćset złotych).
12 grudnia 1981 roku pracowałem na nocnej zmianie. Wydobycie w ścianie oddziału pierwszego szło pełną parą. Krótko po północy w całej kopalni odezwały się „świńskie ucha” (sygnalizatory do obustronnej łączności: dyspozytor – załoga). Dyspozytor wydał polecenie: kombajnem zjechać do dolnej wnęki, zabudować ścianę i wyjechać na powierzchnię.
Jak informuje katowicka Kuria Metropolitarna, siostry Jadwiżanki posługujące w domu rekolekcyjnym w Kokoszycach zakończyły działalność. Placówka została zamknięta z uwagi na zmniejszającą się liczbę sióstr.
Po skończeniu siedmioklasowej podstawówki poszedłem do szkoły górniczej. W drugiej klasie mieliśmy praktyki na powierzchni kopalni.
Chór Mieszany "Jadwiga" działający pod skrzydłami Wodzisławskiego Centrum Kultury dla miasta Wodzisław Śląski 22 września wystąpił w kościele parafialnym Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach. Jest to jeden z cyklu koncertów promujących chór z okazji 105-lecia działalności artystycznej grupy.
Po niedługim czasie od przejścia frontu, szedł szosą do pszowskiej kopalni na zmianę popołudniową. Ze szychty wrócił do domu po blisko trzech latach.