Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Czeskie ścieki płyną Odrą do Polski. Znamy wyniki badań po awarii oczyszczalni w Ostrawie 

Znane są wyniki badań przeprowadzonych w Chałupkach po wstrzymaniu działania oczyszczalni ścieków w Ostrawie. W efekcie tego zdarzenia niemal całe ścieki z blisko 300-tysięcznego czeskiego miasta wpływają bezpośrednio do Odry, skąd przepływają...

Zbiórki dla powodzian. Gdzie można składać dary i wpłacać pieniądze? 

W całym kraju organizowane są zbiórki dla osób, które ucierpiały w wyniku powodzi. Publikujemy informację na temat zbiórek w naszym regionie. Materiał będzie aktualizowany.

Morawiecki nominowany na premiera. Prezydent Duda: Wierzę, że znajdzie większość 

- Powtórzę to jeszcze raz i będę to powtarzał w nieskończoność: w moim najgłębszym przekonaniu było to dobre dla Polski osiem lat. Był pan w rządzie przez całe osiem lat, przez sześć lat sprawował pan urząd premiera, wcześniej był...

Ślązacy to największa, choć wciąż nieuznawana grupa narodowo-etniczna w Polsce. Pokazały to wyniki Narodowego Spisu Powszechnego 

Wstępne wyniki dotyczące struktury narodowo-etnicznej Polski z Narodowego Spisu Powszechnego zostały opublikowane we wtorek 11 kwietnia. Okazuje się, że łącznie 585 tys. osób zadeklarowało narodowość śląską, co stanowi największą odrębną...

Biznesmen pochodzący z Zawady Książęcej spotkał się z prezydentem Ukrainy 

W trakcie swojej wizyty w Warszawie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył spotkanie z przedstawicielami polskiego biznesu, w tym z Rafałem Brzoską, prezesem InPostu, który zaangażował się w udzielanie pomocy Ukrainie, zaatakowanej przez...

Rafako i Tauron podpisały aneks do porozumienia w sprawie Jaworzna 

Podpisanie aneksu wcale nie oznacza końca sporu dotyczącego bloku energetycznego o mocy 910 MW w Jaworznie. Wyznaczono za to kolejny termin na zawarcie ugody.

Kury jednak nie będą rejestrowane. Wstrzymajmy się - zaleca Ministerstwo 

Jak podało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi osoby, które utrzymują drób na własne potrzeby, nie muszą go rejestrować u Powiatowego Lekarza Weterynarii ani w Krajowej Bazie Danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Proces pojednania polsko-niemieckiego – głos Episkopatu w sprawie reparacji 

W dyskusji na temat reparacji wojennych głos zabierają głównie politycy, którzy w swoich komentarzach często starają się nie tylko przedstawić pogląd na temat problemu odszkodowań ale czasem ma to związek z kreowanie wizerunku czy też...

Niemieckie reparacje dla Polski. Zasłona dymna czy sprawiedliwość dziejowa? Komentują parlamentarzyści z naszego regionu 

Publikacja "Raportu o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej 1939-1945" wywołała lawinę komentarzy. Sprawdziliśmy, jakie zdanie w kwestii reparacji wojennych mają parlamentarzyści...

Prezes Rafako zmiażdżył Tauron. Krok po kroku przedstawił, jak zmieniała się narracja o bloku w Jaworznie 

Zdaniem Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego w Jaworznie doszło do normalnej usterki. Tauron rozmawiał z Rafako o jej usunięciu. Jednak gdy zorientował się, jak tragiczne ma wyniki finansowe, postanowił pójść na wojnę z Rafako, m.in. po...

Kryzys w Jaworznie. Tauron nie wpuścił pracowników Rafako na blok 910 MW 

Energetyczny gigant nie jest w stanie wywiązać się ze zobowiązań kontraktowych, dlatego postanowił zniszczyć Rafako - twierdzi raciborska spółka, generalny wykonawca inwestycji w Jaworznie.

Zmarła najstarsza Polka, miała 116 lat 

Tekla Juniewicz była najstarszą Polką i drugą najstarszą osobą na świecie. Mieszkała w Gliwicach.

Seksafera w WORD. Poseł Teresa Glenc zabrała głos 

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez poseł Teresę Glenc przedstawiono komentarz do sytuacji, która zaistniała w gorzowskim WORD-zie. Padła też propozycja pomocy osobom, które mogłyby się znaleźć w podobnej sytuacji.

Czy po zawieszeniu norm jakości węgla znów będzie można grzać kopalnianymi odpadami? 

Pod koniec czerwca zawieszone zostały obowiązujące od 2018 r. normy jakości węgla. Na razie na 60 dni. To efekt tego, że węgla brakuje. Brakuje, bo ze względu na sankcje niedostępny stał się węgiel rosyjski. Alternatywne węgle dopiero do nas, z różnych kierunków, docierają. Niektóre gorszej jakości. I stąd też zapewne decyzja...

Oskarżony o zabójstwo Michała Kędzierskiego: Żałuję tego, co się wydarzyło. Wszedł we mnie diabeł  

Proces rozpoczął się 6 lipca 2022 roku. Konwój z oskarżonym Radosławem Ś. przyjechał z aresztu śledczego  w Tarnowie. Po odczytaniu wyjaśnień i wysłuchaniu wniosków obrońcy, sąd zakończył rozprawę i wyznaczył termin kolejnej - 22 lipca.

AKTUALIZACJA

Kto martwi się Covidem, ten się lepiej chroni 

Psycholodzy stwierdzili, że osoby, które bardziej martwią się pandemią, podejmują więcej działań chroniących przed zachorowaniem. Martwienie się działa nawet silniej, niż subiektywne postrzeganie własnego ryzyka.

W galeriach handlowych jest już więcej klientów więcej niż przed pandemią 

W kwietniu br. odwiedzalność centrów handlowych była o 2,5 proc. wyższa niż w kwietniu 2019 r. Obroty w marcu 2022 r. były wyższe o 1,1 proc. niż w marcu 2019 r. Umacnia się trend powrotu klientów do centrów handlowych - ocenia Polska Rada Centrów Handlowych.

Pandemia Covid-19 mogła spowodować śmierć nawet ponad 16 mln osób 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w czwartek, że według zaktualizowanych informacji od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku na całym świecie pandemia Covid-19 spowodowała bezpośrednio lub pośrednio śmierć od 13,3 do 16,6 mln osób.

Wirusolog przekonana, że koronawirus uderzy jesienią 

Jestem przekonana, że jesienią koronawirus znowu uderzy. W jakiej postaci, wariancie - tego nikt nie jest w stanie przewidzieć, bo koronawirus jest nieobliczalny – powiedziała PAP prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W Polsce wykonano ponad 54,2 mln szczepień przeciw COVID-19 

Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano 54 213 230 szczepionek – wynika z najnowszych danych opublikowanych w czwartek na stronach rządowych.

Obowiązek noszenia maseczek w aptekach, szpitalach i przychodniach zostanie utrzymany 

Obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie utrzymany – powiedział PAP we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Sprawdzili, czy w butach są chrom, kadm i ołów. Jedna partia wycofana ze sprzedaży 

122 partie butów zostały zbadane w łódzkim laboratorium. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wraz Inspeckją Handlową zbadał, czy dostępne w sklepach obuwie zawiera niebezpieczne substancje dla zdrowia, m.in. formaldehyd, kadm czy ołów.

Przez pandemię pacjenci z nowotworami rzadkimi późno trafiają do lekarzy 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że także pacjenci z tzw. nowotworami rzadkimi zgłaszają się do lekarzy w większym stadium zaawansowania choroby - ocenił prof. Jacek Fijuth, prezes Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej na konferencji w Białymstoku poświęconej takim nowotworom.

Polska rezygnuje z 20 mln szczepionek na COVID? 

W najbliższych dniach, jeśli nie godzinach, rozstrzygnie się decyzja dotycząca umowy z koncernem Moderna. Tutaj czekamy na jasne stanowisko Komisji Europejskiej – przekazał w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik MZ: chcemy dać możliwość szczepienia czwartą dawką również osobom starszym 

Cały czas czekamy na zakończenie badań klinicznych w zakresie czwartej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Jednak chcemy dać możliwość takiego szczepienia również osobom starszym – poinformował PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W szpitalach przebywa 2214 obywateli ukraińskich, z tego 1222 dzieci 

W naszych szpitalach przebywa 2214 obywateli ukraińskich. Z tego 1222 dzieci. Najczęściej są to dość krótkie hospitalizacje związane z trudami przedostania się z Ukrainy do naszego kraju – przekazał w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Test na koronawirusa nie jest już warunkiem rozpoczęcia leczenia w uzdrowiskach 

Od 28 marca 2022 r. test na obecność wirusa SARS-CoV-2 nie jest warunkiem rozpoczęcia realizacji skierowania świadczenia w zakresie leczenia uzdrowiskowego – informuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zobacz więcej