RAFAKO S.A. to firma, która szczególnie dba o ochronę środowiska. Buduje instalacja odsiarczania i odazotowania spalin, a także angażuje się w proekologiczne akcje społeczne. Dzięki jednej z nich, tylko w ciągu jednego dnia posadzonych zostało 2000 nowych drzew.
Radni gminy Rudnik podzielili się z wójtem swoimi spostrzeżeniami odnośnie zachowań ludzi oraz plotek jakie krążą w sprawie odbioru śmieci.
Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kraju Morawsko-Śląskiego przy współpracy z Miastem Ostrawa organizuje w dniach 14-15 kwietnia 2015 w Ostrawie (Republika Czeska) międzynarodową konferencję „Powietrze bez granic”.
Termomodernizacja budynku administracyjno-socjalnego wraz ze stacją uzdatniania wody zostanie wsparta preferencyjną pożyczką ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości ponad 230 tys. zł.
Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe Kuźni Raciborskiej wciąż uzależnione jest od kaprysów rzeki Rudy – przypomniał podczas marcowego posiedzenia powiatowej komisji zdrowia rady Władysław Gumieniak.
Ile ustrzelili zwierzyny, z jakimi problemami sie borykają i co poza strzelaniem robią członkowie kół łowieckich.
31 marca w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu odbył się już po raz XV Turniej Ekologiczny Eko –Asy 2015 pod hasłem: „Turysto, szanuj środowisko”, dla klas drugich i trzecich.
- Recykling to wspólne dbanie o dobro Ziemi, to zużywanie śmieci w taki sposób, żeby wykorzystać z nich wszystko co się da - mówi Julia Parzonka z Gminnego Centrum Kultury w Nędzy. Dzieci w GCK nauczą się, że żaden przedmiot nie musi stać się niepotrzebnym odpadem, ale może zyskać drugie życie.
Uczniowie klas 5 szkoły podstawowej ZSG w Nędzy jako jedyni z powiatu raciborskiego i nieliczni z województwa śląskiego zakwalifikowali się do projektu „Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Wyjadą m.in. na zajęcia terenowe do parku narodowego. Ambasadorem projektu jest znana dziennikarka i podróżniczka, Beata Pawlikowska.
Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która była świadkiem wycięcia bardzo okazałego drzewa w Parku im. Miasta Roth w Raciborzu. Gdy spytała pracujących przy wycince mężczyzn, dlaczego wycinają to drzew, w odpowiedzi usłyszała, że pewnie przez jemiołę.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja