Ostatnio dym dosłownie zajrzał w oczy mieszkańcom blokowisk przy Słowackiego i Ogrodowej. Zaprotestowali u władz i co wskórali?
Ostatniego grudnia zakończyła się poprzednia umowa z firmą wywożącą śmieci z terenu gminy Krzanowice. Pomimo korzystnego przetargu na kolejny okres, okazało się, że trzeba podnieść opłaty.
Pracownicy służb komunalnych, odbierający worki z odpadami, nie uznają przypadków stosowania kolorowych worków zamiennie. – Dlaczego nie zabierają worków ze szkłem zapakowanym w worek o innym kolorze? – dopytywał podczas ostatniej sesji w Kuźni, radny Sylwester Larysz z Rud.
Kończy się przetarg na budowę ponad 450 instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych w gminie Kornowac. W urzędzie gminy sprawdzają obecnie czy najtańsza oferta spełnia wszystkie wymagania formalne i szykują się do podpisania umowy z wykonawcą.
Nieszczęścia chodzą parami – brzmi przysłowie. Parę tę dzielił jeden dzień. Najpierw 23 lutego w Nędzy potem 24 lutego w Krzyżanowicach rady gminy przyjęły uchwały zmieniające wysokości stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Oczywiście chodzi o opłaty, które ponoszą mieszkańcy.
Do końca maja gmina Pietrowice Wielkie chce zakończyć budowę systemu przydomowych oczyszczalni ścieków. W sumie w gminie ma działać ponad 1300 takich urządzeń. Gmina ma już ambitne plany dotyczące fotowoltaiki.
Byliście ostatnio, w którymś z raciborskich parków? Jeśli tak, to mogliście zauważyć zamontowane na drzewach budki lęgowe dla ptaków. Dowiedzieliśmy się ile ich zakupiono i jaki był tego koszt.
Dzięki środkom finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, kilkaset dzieci z terenu województwa nie musiało spędzać ostatnich ferii w domu. W zamian za to uczniowie mieli możliwość wyjazdu na ciekawe zimowiska.
Decydując się na modernizację, której efekty przyczynią się do ograniczenia niskiem emisji na terenie miasta, możemy w Raciborzu skorzystać z trzech programów - dowiedz się więcej na ten temat.
W Polsce wszyscy oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, z powodu którego rocznie umiera 45 000 osób. Na naszym terenie najgorzej jest w Rybniku i Godowie.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja